VAR رویاهایمان را بر باد داد!

دو پنالتی علیه پرسپولیس با استفاده از VAR قهرمانی آسیا را از نماینده ایران گرفت

تیم اولسان هیوندای کره‌جنوبی با برتری 2 بر یک مقابل پرسپولیس عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد؛ سرخ‌پوشان فوتبال ایران در این دیدار اسیر دو تصمیم جنجالی داور شدند که با استفاده از ویدیو چک بود و در نهایت رویای قهرمانی پرسپولیس بر باد رفت.

دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت ۱۵:۳۰ میان تیم‌های پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره‌جنوبی آغاز شد و درنهایت با پیروزی 2 بر یک تیم کره‌ای خاتمه یافت تا پرسپولیس در دومین فینال خود در سه سال اخیر هم شکست بخورد و دست خالی بماند.

جونیور نگرائو 4+45 و 55 (پنالتی) برای اولسان و مهدی عبدی 45 برای پرسپولیس گلزنی کردند. قضاوت این مسابقه بر عهده عبدالرحمان الجاسم، داور سی‌وسه ساله قطری بود که دو کمک داور و داور VAR از قطر نیز او را همراهی می‌کردند.

در دقیقه 45 مسابقه امروز روی اشتباه خط دفاعی اولسان هیوندای، مهدی عبدی صاحب توپ شد و در حالی که یک مدافع دیگر مقابل او بود، ضربه خود را زد و توپ را به دروازه اولسان هیوندای دوخت و پرسپولیس را پیش انداخت، اما این خوشحالی ایرانی‌ها خیلی زود تمام شد.

یک دقیقه بعد از گل پرسپولیس برخوردی میان نوراللهی و بازیکن کره‌ای در محوطه جریمه صورت گرفت، اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. بعد از مرور تصاویر از طریق کمک‌داور ویدیویی، داور نقطه پنالتی را نشان داد. جونیور نگرائو پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و ضربه خود را به سمت چپ دروازه پرسپولیس زد که حامد لک این توپ را به طور ناقص دفع کرد و در بازگشت جونیور گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

بعد از تساوی یک بر یک در نیمه نخست، دو تیم با هدف موفقیت نیمه دوم را شروع کردند. در دقیقه ۵۴ اما ارسال بازیکن کره‌ای در محوطه جریمه به دست مهدی شیری برخورد کرد، اما داور این صحنه را ندید و بازی ادامه پیدا کرد. دقایقی بعد VAR به کمک تیم داور آمد و دومین پنالتی به نفع اولسان هیوندای اعلام شد.

در ادامه سرخپوشان به عنوان نماینده ایران تلاش زیادی کردند تا عقب‌افتادگی را جبران کنند، اما راه به جایی نبردند تا درنهایت شکست 2 بر یک نصیب پرسپولیس شود و رویای قهرمانی آسیا بار دیگر برای این تیم بر باد برود.

گفتنی است؛ جیانی اینفانتینو رئیس فیفا، شیخ سلیمان رئیس AFC، الکساندر چفرین رئیس یوفا و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ایران به همراه همتای قطری خود و سایر مقامات ارشد فوتبال آسیا و ایران نظاره‌گر این مسابقه بودند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.