اگر یک سپاهی رئیس‌جمهوری شود، یک ساله همه مشکلات کشور حل می‌شود

رفیق‌دوست: آنهایی که تعیین تکلیف می‌کنند رأی‌های خاکستری هستند

اگر یکی از برادران سپاهی رئیس‌جمهوری شود و تابع حرف رهبری باشد و این موانع را بردارد یک ساله مشکلات کشور حل می‌شود.

شهروند آنلاین: محسن رفیق‌دوست، اولین وزیر سپاه، در ایران معتقد است کاندیدای نظامی در عرض «یک سال» ایران را از بحران‌ها نجات می‎دهد البته این در شرایطی است که بسیاری از فعالان سیاسی این گزینه را برای شرایط فعلی مناسب نمی‌دانند.بخشی از گفت‌وگوی رفیق‌دوست را به نقل از برنا بخوانید.

اگر یک نظامی کاندیدا شود با رهبری زاویه نخواهد داشت

*{با اشاره به روی کارآمدن یک کاندیدای نظامی}: من به عنوان فردی باقیمانده از نسل اول انقلاب که افرادی بسیار محدود هستیم، عقیده دارم کسی باید کاندیدای ریاست‌جمهوری بشود که قبل از کاندیداشدن زاویه خود با مقام معظم رهبری را بررسی کند. اگر فردی با رهبری زاویه دارد نباید کاندیدا شود. مردم باید به این باور برسند که با قانون اساسی که ما داریم، حاکم اصلی کشور رهبری است. در ایران مردم یک فرد را برای ریاست‌جمهوری انتخاب و او را به رهبر معرفی می‌کنند و اگر رهبر تنفیذ کرد، آن شخص رئیس‌جمهوری می‌شود پس در اینجا حاکم رهبر است.

ما عقیده داریم اگر یک نظامی کاندیدا شود با رهبری زاویه نخواهد داشت و دستورات اجرا می‌شود.

آقا دستور دادند روحانی با من ملاقات کند

{با اشاره به روی کارآمدن بایدن}: مشکلات اقتصادی این کشور نه با اوباما حل شد و نه با ترامپ و نه با بایدن حل خواهد شد، خدا کشوری با همه امکانات در اختیار ما گذاشته است؛ من در سال ۶۰ در یک سخنرانی عمومی حرفی زده‌ام که بعد از چهل سال آن حرف را تکرار می‌کنم. مشکل این مملکت با کلمه‌ای ۵ حرفی حل می شود «ت و ل ی د» آن تولید است که ۱۰۰درصد با توجه و همکاری مردم انجام می‌گیرد. باید در تولید دو هدف منظور باشد و آن اشباع نیاز مردم و صادرات است هیچ یک از دولت‌های گذشته روی این کار نکرده‌اند. بیست سال پیش رهبری در جمعی دانشجویی گفتند، بروید و تولید علم کنید این کاری بود که به دولت احتیاجی نداشت و دستور دولت را نمی‌خواست. ظرف ۱۴ تا ۱۵ سال رتبه علمی ایران از ۱۴۳ به ۱۴ رسید اما در حال درجازدن هستیم.

من مشکلات اقتصاد مقاومتی را در ۶ ماده خدمت آقا توضیح دادم. آقا دستور دادند روحانی با من ملاقات کند و من آن شش مورد را با او بحث کردم. آن موارد همان قفل‌هایی است که بر سر راه مردم قرار دارد. روحانی به جهانگیری دستور داد و من با او هم ملاقات داشتم. دور اول ریاست‌جمهوری روحانی بود و گفتند طیب‌نیا را مأمور کرده‌ایم تا مشکلات بر سر راه مردم را احصاء کند. ۱۵۰۸ قانون و تبصره و آیین‌نامه من درآوردی بر سر راه مردم قرار داشت. گفتم یک جا اینها را بردارید و در تلویزیون بگویید ولی هنوز هم برنداشته‌اند.
اگر برادران سپاهی رئیس‌جمهوری شوند، یک ساله همه مشکلات کشور حل می‌شود

{در پاسخ به این سوال که تنها راه نجات کشور، کاندیدای نظامی و رئیس‌جمهوری نظامی است؟}: اگر یکی از برادران سپاهی رئیس‌جمهوری شود و تابع حرف رهبری باشد و این موانع را بردارد، یک ساله مشکلات کشور حل می‌شود. خطاب من به ملت ایران است؛ من کاری به اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارم در حالی که ذاتا اصولگرا هستم و اصولگرایی جدی و واقعی هستم اما اصولگرایی که همیشه بخش زیادی از اصلاح‌طلبان را نیز قبول داشته و دارم و حتی از آنها حمایت کرده‌ام و قبل از دولت روحانی، اسم چند نفر از آنها را برده‌ام و گفته‌ام که آنها زحمتکشانی هستند که ولایت را قبول دارند و باید به سر کار بیایند. من اصلاح‌طلب ضد ولایت را قبول ندارم.

{در پاسخ به سوالی مبنی بر آنکه با این حساب از دیدگاه شما این کاندیداها رأی خواهند آورد و اعتماد مردم را کسب می‌کنند؟}: آن کسی که انتخاب می‌کند نه طرفدار اصلاح‌طلب و نه طرفدار اصولگراست. آنهایی که تعیین تکلیف می‌کنند رأی‌های خاکستری هستند که یک بار به اصولگرایی و یک بار به اصلاح‌طلبی رأی می‌دهند و تعیین تکلیف می‌کنند. خطاب من با آنهاست و می‌گویم به کسی رأی بدهید که در خط رهبری باشد. به اصولگرایان می‌گویم سهم‌خواهی نکنید، ببینید چه کسی رأی مردمی دارد و همه جمع بشوید و به او رأی بدهید.

حمله به ایران برای هیچ دشمنی با هر قدر توان صرف نمی‌کند

{در پاسخ به این سوال که در این شرایط هم که احتمال خطر جنگ برای کشور وجود دارد برخی تندروی‌ها به صلاح است؟}: امروز در کشور ما همه جور مشکلی وجود دارد ولی کسی از مشکلات دفاعی حرفی نمی‌زند. حمله به ایران برای هیچ دشمنی با هر قدر توان صرف نمی‌کند. جنگ باید هدف داشته باشد بنابراین بعد از پیروزی خرمشهر خودکفایی دفاعی در کشور آغاز شد. در زمان جنگ در مورد جنگ زمینی به خودکفایی رسیدیم. ساخت موشک را همان زمان شروع کردیم و در جنگ استفاده کردیم و بعد از جنگ نسل‌های بعد از من آمدند که من باید دست آنها را ببوسم که این راه پرافتخار را پیمودند. ما امروز در جاهایی هستیم که در برخی از آنها آمریکا هم نیست.

موشک‌هایی که عین‌الاسد را زد را آمریکا هم ندارد. ما امروز نگران حمله نظامی نیستیم. باید خاطره‌ای بگویم؛ وقتی خواستم زیر بنای دفاعی امروز را در آن سال‌ها برای کشور بریزم با معاونت صنایع وزارت سپاه همراه با برادرم علیزاده که معاون من بود، طرحی تهیه شد. ۱۸ گروه را سازمان دادیم و از فشنگ تا موشک زیردریایی و هواپیما را در دستور کار قرار دادیم ازجمله گروه ۱۸ که «ش م ر یا ش م ه» بود، من خدمت امام رسیدم و گزارش دادم و امام گفتند، این آخری چیست؟ گفتم شیمیایی و میکروبی و رادیواکتیو یا شیمیایی و میکروبی و هسته‌ای که امام گفتند آخرینش اتم است؟ گفتم بله و امام گفت نخیر اگر ما اتم بخواهیم سازمان انرژی اتمی داریم و شما به دنبال بمب اتم نروید و در مورد شیمیایی و میکروبی به فکر پدافندش باشید. وقتی من خواستم از جلسه بیرون بیایم من را صدا کردند و گفتند می‌دانی چرا خواستم اتم نسازیم؟ گفتند ما نیامده‌ایم نسل را از بین ببریم اینها اسلحه دفاع از کشور نیست بلکه اسلحه‌ای است که نسل را از بین می‌برد.
عظمت جمهوری اسلامی بود که ۵ قدرت جهانی مقابل ایران بنشینند.

تا وقتی که آمریکا همین آمریکاست و می‌گوید من در خاورمیانه منافع دارم و هر کسی در مقابل من بایستد او را می‌زنم آیا می‌توان با این آمریکا به توافق رسید؟ یا باید ما از اصول انقلاب اسلامی پایین بیاییم یا آمریکا از خوی استکباری خود پایین بیاید. لذا ما باید آنچنان مقتدر باشیم که دربرابر آمریکا بایستیم. این حرف مال چهل سال پیش است و الان هم همین را می‌گوییم. بعد از جنگ جهانی دوم که محمدرضا تازه شاه شده بود چرچیل و روزولت و استالین بدون اطلاع دولت ایران می‌آیند و در کاخ سعدآباد می‌نشینند و ایران را برای خود تقسیم می‌کنند و نخست‌وزیر وقت به شاه اطلاع می‌دهد که این مسأله بسیار اسفبار است که آنها بیایند و محلی به تو ندهند و پیشنهاد ملاقات شاه با این سه نفر را مطرح می‌کند. چرچیل و روزولت زیر بار نمی‌روند و استالین ظاهرا هدیه کلانی می‌گیرد و ملاقاتی ۵ دقیقه‌ای انجام می‌دهد و در آن ملاقات، هیچ چیزی نمی‌گوید و فقط می نشیند. ولی بعد از انقلاب اگر چه برجام کاملا ثمر نداد، اما این عظمت جمهوری اسلامی بود که ۵ قدرت به علاوه آلمان یک طرف میز بنشینند و آن طرف میز ظریف و چند نفر جوان همکارش قرار بگیرند. آنچه که قبل از انقلاب در دنیا مطرح نبود، ایران بود اما امروز به گفته خود آنها در خاورمیانه بدون حضور ایران هیچ چیزی مطرح نیست.

دنیا عقیده دارد فقط رهبر معظم انقلاب و سیدحسن نصرالله راست می گویند

سفیر یکی از کشورهای قدرتمند اقتصادی دو سال پیش وقت گرفت و پیش من آمد؛ تعجب کردم چون من سمت دولتی ندارم پرسیدم چرا پیش من آمده‌اید گفت: امروز در دنیا ترامپ و پوتین و شینزوآبه و چه و چه سخنرانی می‌کنند و بخشی از دنیا گوش می‌کنند و همه عقیده دارند ترامپ دروغ می‌گوید، اما دو نفر این طرف دنیا صحبت می‌کنند و همه گوش می‌کنند و عقیده دارند این دو نفر راست می‌گویند، یکی مقام معظم رهبری و دیگری سیدحسن نصرالله است. این سفیر گفت شما راست می‌گویید اما، به من بگویید اسراییل چطور از بین می‌رود و من برای او شرح دادم و گفتم که ما برای از بین بردن اسراییل نمی‌رویم، خودش از بین می‌رود. لذا امروز جایگاه ما در دنیا این است. اگر ما بخواهیم برای مسائل اقتصادی قابل حل در داخل کشور از منظر سیاسی کوتاه بیاییم، مسائل اقتصادی را هم باخته‌ایم. باید با همین اقتدار دیپلماتیک پیش برویم ما جز با دو کشور با هیچ کجای دنیا نه مشکلی داریم و نه جنگ اما قطعا چنان از خود دفاع می‌کنیم که هیچ کشوری هوس جنگ با ما را نداشته باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.