اظهارات سخیف و ساختارشکن یک فرد ساده‌لوح همه را بهت‌زده کرد

واکنش جامعه روحانیت مبارز به‌ اظهارات جنجالی امجد پس ‌از اعدام زم

جامعه روحانیت مبارز با صدور بیانیه‌ای، اظهارات محمود امجد در پی اعدام روح‌الله زم را ناشی از بی‌بصیرتی و انحراف دانست و تأکید کرد که باید آن را در زمره مصادیق ریزش‌های عبرت‌آموز دوران انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش شهروندآنلاین به نقل از ایرنا، در پی سخنان سخیف و موهن یکی از چهره‌های به ظاهر روحانی‌نما، جامعه روحانیت مبارز با صدور بیانیه‌ای این اقدام را ناشی از بی‌بصیرتی و انحراف دانست و تأکید کرد که باید آن را در زمره مصادیق ریزش‌های عبرت‌آموز دوران انقلاب اسلامی دانست.

در بیانیه جامعه روحانیت مبارز آمده است: «نظام جمهوری اسلامی از بدو تأسیس و استقرار تا کنون همواره شاهد ریزش‌ها و رویش‌های فراوانی بوده که در آن گاه افرادی قلیل با لغزش‌ها یا خطاهای نابخشودنی، ناباورانه از قطار انقلاب پیاده و از یاد و خاطره ملت پاک شدند و از سوی دیگر شاهد اوج‌گیری و شکوفایی جوانان و مردان و زنان بی‌شماری بوده‌ایم که از فرش تا عرش به پرواز درآمدند و به نحوی افتخارآمیز درخشیدند؛ روستازاده‌هایی گمنام و جوانانی با بصیرت و با رشادت و با روح بلند و طینت پاک، پای آرمان‌ها و ارز‌های اسلامی و ایرانی خود تا پای جان ایستادند و مجاهدت‌های آنان الهام‌بخش بسیاری دیگر و در صفحات تاریخ این مرز و بوم تا ابد ثبت شد. به هر روی ما آموخته‌ایم که از ریزش‌ها فقط باید عبرت گرفت و بر رویش‌ها که رویه غالب دوران انقلاب اسلامی ایران بوده مباهات کرد و آنها را الهام‌بخش الگوی حال و آینده نسل‌ها و آیندگان ساخت.»

جامعه روحانیت مبارز تأکید کرد: «در چند روز گذشته شاهد اظهارات سخیف و ساختارشکن یک فرد ساده‌لوح بودیم که با سخنانی بسیار تند همه را بهت‌زده کرد. مظلوم‌نمایی و قهرمان‌سازی از یک عنصر خودفروخته، جاسوس و خیانتکار به منافع ملک و ملت و به کار بستن واژه شهید برای چنین شخص منفوری از سوی این شخص که از جایگاه منبر و مسجد به شهرت و اعتبار اجتماعی رسیده بود جای بسی حیرت و شگفتی داشت!»

جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اگر دشمنان ما از خائن و ظالم دفاع کنند و جای شهید و جلاد را تغییر دهند محل تعجب نیست اما افرادی این چنین، ساده لوحانه در پی پنهان‌کردن حق برآیند و سر بر زیر برف کنند و دم از حق و حقیقت بزنند، جای درنگ و عبرت‌آموزی است، خاطرنشان کرد که اینکه یک روحانی و حوزوی که محضر عرفان و برخی از علما را درک کرده، با سادگی و تأثیرپذیری از انحراف برخی نزدیکانش و با بی‌بصیرتی، این چنین در صف دشمنان و منافقان قرار می گیرد و چنین سخیفانه سخن می‌راند، تلخ و زننده است اما بسیار عبرت‌آموز و ما را همواره براین پند و نصیحت امام راحل رهنمون می‌سازد که ملاک، وضع فعلی افراد است.

جامعه روحانیت مبارز ضمن محکوم‌کردن این اظهارات موهن و عاری از بصیرت یک شخص غافل، از خدای سبحان عافیت، سلامت و طول عمر با عزت رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی را مسألت می‌کند و دعا می‌کنیم تمام دشمنان و بدخواهان نظام و ملت انقلابی و مجاهد ایران اسلامی منکوب و سرکوب شوند.

محمود امجد یک روحانی ناراضی ایرانی تحت تأثیر افراد نزدیک به خود اخیرا و بعد از اعدام روح‌الله زم اظهاراتی علیه رهبری معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ابراز داشت. روح‌الله زم اخیرا به خاطر فساد فی الارض، جاسوسی، اقدام علیه امنیت ملی و جرایم دیگر اعدام شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.