دموکراسی‌ها نمی‌توانند نقض مصوبه مجلس را از ایران درخواست کنند

ظریف: سه کشور اروپایی تعهدات برجامی خود را به‌شدت نقض کردند

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به داده‌های تجارت بین ایران و اروپا بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ اشاره کرد و گفت که سه کشور اروپایی عضو برجام تعهدات برجامی خود را به‌شدت نقض کردند

شهروند آنلاین: ظریف با انتشار پیامی در صفحه رسمی توییتر خود از تأکید بر چندین موضوع در نشست وزیران خارجه اعضای باقی‌مانده در برجام خبر داد.

وزیر خارجه ایران در پیام توییتری موارد مطرح‌شده در نشست خود با وزیران خارجه چین، روسیه، آلمان، فرانسه و انگلیس را این‌چنین بیان کرد: «۱. آخرین مهلت سه کشور اروپایی عضو برای نجات برجام ۲. داده‌های تجارت ۲۰۱۹-۲۰۱۴ ایران و اتحادیه اروپا ثابت می‌کند سه کشور اروپایی تعهدات برجامی خود را نقض کردند ۳. سه کشور اروپایی با آمریکا در صدمه جبران‌ناپذیر به ایرانی‌ها شریک هستند.»

با توجه به اینکه آلمان، انگلیس و فرانسه بدعهدی‌هایی را در جهت اجرای تعهدات خود در بازه زمانی مشخص صورت دادند، ظریف نوشت: «جدول زمانی برجام (یک مسأله) جدانشدنی از توافق است و مذاکره دوباره امکان‌پذیر نیست. بحران‌ها و تسلیحات منطقه ما عمدتا از آمریکا و سه کشور اروپایی نشأت گرفته است.»

او ادامه داد که دموکراسی‌ها نمی‌توانند نقض مصوبه مجلس را از ایران درخواست کنند.

وزیر خارجه کشورمان افزود: «همه باید به برجام بازگردند. زمانی که آمریکا و سه کشور اروپایی به وظایف خود عمل کنند، ایران سریعا از اقدامات انجام‌شده در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا (و نقض عهد آشکار سه کشور اروپایی) رو بر می‌گرداند. ایرانی‌ها باید لغو تحریم‌ها را احساس کنند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.