ستاره‌ها به فکر انتخابات؛ جادوگر و شهریار برای ریاست می‌آیند؟

علی کریمی اعلام آمادگی کرده تا در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال کاندیدا شود

برخلاف دوره‌های قبلی با اساسنامه جدید فدراسیون، این امکان برای ستاره‌های فوتبال وجود دارد که برای پست ریاست وارد عرصه رقابت شوند.

بعد از مدت‌ها انتظار بالاخره اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال از سوی فیفا هم تأیید شد تا مقدمات برگزاری انتخابات ریاست فراهم شود. فدراسیون که از یک‌سال قبل با سرپرستی حیدر بهاروند کار خود را پیش می‌برد، قرار بود در اسفندماه سال 98 رئیس جدید خود را بشناسد، اما به دلیل ایراد فیفا به اساسنامه قبلی این اتفاق رخ نداد و 9 ماه طول کشید تا دوباره شرایط برای شناخت جدید رئیس فوتبال مهیا شود.

طبق اعلام رسمی فدراسیون، انتخابات ریاست و سایر پست‌های هیأت‌رئیسه روز دهم اسفندماه سال‌جاری برگزار می‎شود؛ دقیقا یک‌سال بعد از موعد انتخابات قبلی که به خاطر ایرادات فیفا به اساسنامه لغو شد. در اساسنامه جدید اما شرایطی فراهم شده که شاید باعث شود افراد جدید و صاحب‌نامی وارد عرصه انتخابات شوند و شرایط برای رقابت با دوره‌های قبلی متفاوت باشد.

مهم‎ترین اتفاق هم فراهم‎شدن شرایط برای ورود ستاره‌های فوتبال است. با اینکه در اساسنامه قبلی شرط مدیریتی برای کاندیداها لحاظ شده بود، حالا دیگر بازیکنان سابق تیم‌ملی با توجه به سابقه خود می‌توانند وارد عرصه انتخابات شوند و با بقیه کاندیداها رقابت کنند.

با توجه به اینکه علی کریمی در سال‎های اخیر به منتقد جدی فدراسیون در زمان ریاست مهدی تاج تبدیل شده بود و حتی در برنامه نود هم حاضر شد درباره مسائل مدیریتی فدراسیون به مناظره با محمدرضا ساکت بپردازد، او یکی از گزینه‌هایی به حساب می‌آید که ممکن است وارد عرصه انتخابات شود. جالب اینکه این ستاره ساله‌ای نه‌چندان دور فوتبال ایران که با لقب جادوگر هم خطاب می‌شود، اخیرا در مصاحبه‌ای از آمادگی خود برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون گفته: «شرایط باید مهیا شود. طبق آیین‌نامه جدید خیلی‌ها می‌توانند شرکت کنند. ولی تا جایی که پی بردم به این شکل است که فقط ما می‌توانیم شرکت کنیم و هنوز خیلی کار دارد. تمام هیأت‌های استان‌ها در زمان فدراسیون قبلی انتخاب شدند. من اگر شخصا انتخاب آزاد باشد، بدم نمی‌آید شرکت کنم. من می‌آیم و چند نفر دیگر هم بیایند. کسانی که واجد شرایط رأی‌دادن هستند، به کسانی که شایستگی دارند، رأی بدهند. فوتبال ما در شرایط ورشکستگی است و باید کمک شود تا مشکلات حداقل و کمتر شود.»

فرد دیگری که با توجه به سابقه‌اش در فوتبال ایران و شناخته‌شده‌بودن در دنیای فوتبال جزو گزینه‌های ریاست از میان ستاره‌های فوتبال خواهد بود، علی دایی است. تا به حال خیلی از اهالی فوتبال نام علی دایی را به‌عنوان گزینه مناسب ریاست فدراسیون عنوان کردند؛ اگرچه او گفته بیشتر به کارهای فنی علاقه دارد، تا مدیریت. با این حال بعید نیست از روز 15 دی‌ماه که ثبت‌نام برای کاندیداها آغاز می‌شود، شاهد حضور برخی چهره‌های مطرح فوتبالی از جمله علی دایی هم باشیم.

آخرین مرد فوتبالیستی که توانسته بود به صندلی مدیریت فدراسیون فوتبال دست یابد، محمد دادکان بود. بازیکن سابق تیم‌ملی و پرسپولیس که تیم‌ملی در زمان او به جام جهانی آلمان نیز راه یافته بود و در بحث درآمدزایی و جذب اسپانسر و البته ساخت کمپ‌های تیم‌ملی اقدامات جالب و قابل تأملی را صورت داده بود.

به جز این ستاره‌های فوتبال، حیدر بهاروند، مصطفی آجرلو، شهاب عزیزی‌خادم، عباس صوفی، حبیب کاشانی و محمدحسین قریب نام‌هایی هستند که ماه‌هاست از آنها به‌عنوان گزینه‌های اصلی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال یاد می‌شود.

باید دید در نهایت بعد از یک‌سال کش‌وقوس چه کسی می‌تواند روز دهم اسفندماه صندلی ریاست فدراسیون فوتبال را برای چهار سال آینده از آنِ خود کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.