موکلم آمادگی دارد تمام ضرر و زیان‌ها را جبران کند

وکیل مدافع شبنم نعمت زاده، دختر وزیر سابق در دومین جلسه دادگاه اعلام کرد

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا، ظهر دیروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد. در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی‌مقام از وکیل مدافع متهم شبنم نعمت‌زاده خواست تا با حضور در جایگاه به دفاع از موکلش بپردازد.

اظهارات مظاهری، وکیل مدافع شبنم نعمت‌زاده

موکل من آمادگی دارد تمام ضرر و زیان‌ها را جبران کند. موکل من به ‌عنوان سهامدار ۸۵‌درصد شرکت و رئیس هیأت‌مدیره باید وظیفه خود را انجام دهد و نشان می‌دهد که تمام تلاش خود را برای جبران ضرر و زیان‌ها به کار گرفته است. از صفر تا صد کار شرکت‌هایی که سهامدار آن خانم نعمت‌زاده بوده را شخص آقای لشگری‌پور انجام می‌دهد، حتی رانندگان توزیع و آبدارچی شرکت را آقای لشگری‌پور استخدام می‌کند.

خانم نعمت‌زاده بعد از مدتی متوجه می‌شوند که چک‌های این شرکت در حال برگشت‌خوردن است و ایشان از آن مقطع سعی می‌کند به موضوع ورود کند و تحقیقات بیشتری را انجام داده و ارتباط‌شان با آقای لشگری‌پور دچار مشکل می‌شود و از پایان فروردین 97 عذر آقای لشگری‌پور را می‌خواهد و قطع همکاری می‌کند تا این‌که خانم نعمت‌زاده در شهریور ماه جلب و بازداشت می‌شود.

اظهارات نیازآبادی نماینده دادستان

چرا سهام شرکت را برای خود و افراد نزدیک خانواده استفاده می‌کردید و ریال به ریال دارو برای بیماران مهم بوده و آیا با وجود آن‌که از موضوعات خبر داشتید باز هم دین خود را از نوع بدهی می‌دانید؟ به فرض اطلاع‌نداشتن از توزیع دارو چرا نسبت به پرداخت دیون خود کاری انجام نداده‌اید؟ حسب گزارشات مشخص شده که فروش دارو و وصول چک داروخانه به شرکت رسا همگی با اطلاع نعمت‌زاده بوده است. براساس اظهارات لشگری‌پور چک‌های حاصل از فروش دارو در خزانه شرکت نگهداری می‌شده است.

شما خانم نعمت‌زاده به ‌عنوان رئیس هیأت‌مدیره شرکت امکان محدودکردن اختیارات آقای لشگری‌پور را داشتید و می‌توانستید از اختیارات قانونی خود استفاده کنید و در این رابطه دلیلی برای این‌که آقای لشگری‌پور در اقدامات شما مانعی باشد، ارایه نکرده‌اید. پس اعتبار شما ملاک نبوده بلکه اعتبار خانوادگی شما نقش اول را بازی کرده است. فرمایش شما درباره این موضوع درست بود اما اقدام خانم نعمت‌زاده در زمان اضطرار صورت گرفت.

اظهارات وکیل مدافع نعمت‌زاده

نگهداری دارو در انباری که مجوز آن صادر نشده، نقض قانون جزایی است اما باید وضع اضطرار و مجوزهای بعدی را هم در نظر بگیریم. موضوع انبار در مقایسه با اتفاق بزرگی که رخ داده یک مسأله کوچک است و مسأله بزرگ این است که منابع چه شده است؟! این اتفاقاتی که طی یکی دو دهه اخیر در رابطه با بستگان مسئولان رخ داده، مردم را بدبین کرده است اما شاید بررسی‌های ما هم واقع نباشد اما اینها سرنخ‌هایی است که باید راجع به آن تحقیق کرد.

اظهارات نماینده دادستان

مجرمان افراد باهوشی هستند و دلیل بیّن و آشکار را بیان نمی‌کنند بلکه آن دلیل بیّن را باید کشف کرد و این‌جا نیز باید این شبکه را پیدا کرد. خانم نعمت‌زاده شرکت رسافارمن را دارد و در آن شرکت این اتفاقات نیفتاده است و تخفیفات آن در هر ماه 2‌درصد است و ایشان مطلقا با تخفیفات 40 یا 50‌درصدی موافق نبودند، این کار حتی عقلایی هم نیست که بخواهند موافق بوده باشند.

دفاعیات لشگری‌پور

زمانی که هنوز فروش نداشتیم ۷۰‌میلیون تومان بابت اولین قسط تجهیزات آزمایشگاه پرداخت شد و نعمت‌زاده همواره بیان می‌کرد که نگران منابع نباشید زیرا آنها به شرکت تزریق خواهد شد. ‌سال ۹۴ و هنگامی که شرکت راه‌اندازی شده بود، موسسه پارسیس کیش که به دنبال تسویه وام خود بود و از آنجا که در ضمانتنامه‌های این شرکت امضای پدر خانم نعمت‌زاده که آن زمان وزیر بود قرار داشت و از بیم آن‌که چک‌ها برگشت نخورد ۱۰ فقره چک از سمت منابع شرکت ارایه شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.