واکنش خانواده شهید فخری‌زاده به مخدوش‌کردن نام خیابان استاد شجریان

این کار دور از اندیشه و سیره آن شهید راه علم و دانش و اقتدار میهن عزیزمان است

خانواده شهید محسن فخری‌زاده با تغییر نام خیابان محمدرضا شجریان به محسن فخری‌زاده از سوی گروهی از «خانواده شهدا» مخالف‌ هستند.

شهروندآنلاین: خانواده محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای شهید، بیانیه داده‌اند که با تغییر نام خیابان محمدرضا شجریان به محسن فخری‌زاده از سوی گروهی از «خانواده شهدا» مخالف‌ هستند.
بیانیه خانواده شهید فخری‌زاده درباره تغییر نام خیابانی از «شجریان» به «شهید فخری‌زاده»:

با عنایت به علاقه‌مندی و احترام شهید به هنر و موسیقی اصیل ایرانی و زبان و ادبیات فاخر پارسی به عنوان ارکان جدایی‌ناپذیر فرهنگ غنی ایران اسلامی، هر گونه تغییر در نام‌ها و نماد‌های این عرصه دور از اندیشه و سیره آن شهید راه علم و دانش و اقتدار میهن عزیزمان است.هر گونه تغییر در نام‌ها و عناوین معابر و خیابان‌ها باید از طریق مراجع رسمی صورت گیرد و اقداماتی خارج از رویه‌های جاری، شایسته و به مصلحت نیست.

بی‌تردید جهاد علمی شهید فخری‌زاده که سالیان سال با نیتی خالصانه در گمنامی برای تقویت پایه‌های اقتدار دفاعی و ایجاد وحدت میان آحاد مردم فرهنگ‌پرور ایران اسلامی صورت گرفت، نباید با اقدامات وحدت‌شکن و تفرقه‌انگیز خدشه‌دار شود.

چند روز بعد از آنکه بنا بر مصوبه شورای شهر تهران، نام محمدرضا شجریان، بر یک خیابان در شمال ‌غرب تهران نصب شد، گروهی که خویش را «خانواده شهدا» می‌نامیدند، تابلوی شجریان را پایین کشیدند و نام محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای شهید را بر آن درج کردند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.