مستند «غیررسمی» رهبر انقلاب پخش ‌شد

روایت هایی از جلسات غیررسمی رهبر معظم انقلاب

موسسه‌ پژوهشی-فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای)، روایتی از این دیدارها را در مجموعه مستند «غیر رسمی» تولید کرده که قسمت دوم این مجموعه با موضوع «مروری بر دیدارهای پنجشنبه‌ای» رهبر انقلاب و حاشیه‌های این جلسات آماده پخش شده است.

مقام معظم رهبری در پاسخ به انتقاد یک جوان نسبت به عدم جوانگرایی در انتصاب‌ها اظهار داشتند: {برای اینکه} جوان‌ها این مدیریت‌ها را به عهده بگیرند، راهش این است که دولت به وسیله یک جوان تشکیل بشود.

در مستند «غیر رسمی» که روایتی از جلسات پنجشنبه‌های مقام معظم رهبری است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی از این مستند، در واکنش به انتقاد یک جوان نسبت به عدم رعایت جوانگرایی بیان داشتند: «برای اینکه جوان‌های مورد نظر شما مسئولیت‌های مدیریتی قابل توجه را، حالا نمی‌گویم حتما وزارت، چون مدیران رده‌های میانی زیادی هستند که می‌توانند فعال باشند، {برای اینکه} جوان‌ها این مدیریت‌ها را به عهده بگیرند راهش این است که دولت به وسیله یک جوان تشکیل بشود.»

ایشان افزودند: «اینکه من گفتم جوان حزب‌اللهی، این به خاطر این است؛ یعنی بالاخره وقتی که مثلا فرض کنید یک جوانی در همان سنین متناسب، نمی‌گویم حالا جوان بیست‌وپنج ساله رئیس‌جمهوری بشود من باب مثال و واقعا آدم متعهدی باشد این طبعا افرادی را که انتخاب می‌کند که از بین جوان‌ها خواهد بود. کلید کار این است و الّا با توصیه و با اینها خیلی صورت نمی‌گیرد، مشکل است. حالا مقایسه با اول انقلاب هم یک قدری مقایسه ناقصی است، یعنی اول انقلاب آدم‌هایی که بتوانند کارها را به عهده بگیرند و تجربه داشته باشند واقعا نبودند، الان هستند. پیرمرد هم نیست اما جوان سی و چند ساله و چهل ساله هم نیست. این را وقتی داریم نمی‌شود، یعنی مصلحت نیست، درست نیست که ما این آدم را در رأس کار نگذاریم و از امکان کارش و از تجربه‌اش و از توانایی‌اش استفاده نکنیم.»

مقام معظم رهبری افزود: «ان‌شاءالله که برویم به سمت اینکه جوان‌ها را در رأس کارها قرار بدهیم. دل‌مان می‌خواهد این بشود.»

به گزارش شهروندآنلاین یکی از برنامه‌های مستمر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که از سال‌های گذشته برقرار بوده، برگزاری جلسات گوناگون با طیف‌های مختلف علمی، اجتماعی، فرهنگی و هنری است. جلساتی که در فضایی متفاوت از دیدارهای رسمی برگزار شده و رهبر انقلاب پای صحبت‌ها و درد دل‌‌های حاضران می‌نشینند که بخشی از این جلسات، از سال 1395 در قالب جلسات «پنجشنبه‌ای» برگزار شده است.

موسسه‌ پژوهشی- فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای)، روایتی از این دیدارها را در مجموعه مستند «غیر رسمی» تولید کرده که قسمت دوم این مجموعه با موضوع «مروری بر دیدارهای پنجشنبه‌ای» رهبر انقلاب و حاشیه‌های این جلسات آماده پخش شده است.

این قسمت از مجموعه مستند غیر رسمی، پنجشنبه چهارم دی ساعت 20 در مجموعه رسانه‌های KHAMENEI.IR و شبکه سوم سیما و همچنین جمعه ساعت 21 از شبکه افق و شنبه ساعت 20 از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.

قسمت اول این مستند که روایتی از دیدار راویان دفاع مقدس با رهبر معظم انقلاب بود، چند ماه پیش و به مناسبت هفته دفاع مقدس منتشر شده بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.