سه بازار تهران، ری و تجریش ایمن‌سازی می‌شوند

در راستای مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی سازه‌های قدیمی پایتخت

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از ایمن‌سازی سه بازار تهران، ری و تجریش در حوزه‌های مختلف از جمله مقابله با زلزله خبر داد.

یکی از اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با زلزله احتمالی تهران، مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی سازه‌های قدیمی پایتخت است. منصور درجاتی در تشریح اقدامات انجام شده برای مقابله با بحران زلزله در تهران به ایمن‌سازی بازارهای تهران، تجریش و ری اشاره کرد و افزود: «گام‌های بلندی در جهت ایمن‌سازی بازار تهران و تجریش برداشته شده است. طرح ایمن‌سازی بازار بزرگ تهران، تجریش و عبدالعظیم حسنی از آغاز دولت‌های یازدهم و دوازدهم در دستور کار قرار گرفته بود.»

او افزود: «البته هریک از این بازارها از ابعاد مختلف دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند برای مثال بازار تهران با وسعت ۱۱۲ هکتار که به همراه انبارهای اطراف خود، ممکن است مساحتی حدود 400 هکتار را در برگیرد، لذا اجرای استانداردهای ایمنی نیز در هر یک از آنها ملاحظات متفاوتی دارد.»

درجاتی با اشاره به اینکه وظایف هریک از دستگاه‌ها در ایمن‌سازی بازار بزرگ تهران مشخص شده و کار به صورت فازبندی شده در حال پیشرفت است، به شهروند آنلاین گفت: «ایمن‌سازی بازار بزرگ تهران با جدیت پیگیری و عملکرد دستگاه‌ها در انجام وظایف محوله رصد می‌شود.»

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ایمنی بازار از نظر شبکه آبرسانی، فاضلاب، برق، مخابرات، زیباسازی، میراث فرهنگی، اوقاف و ایمنی و آتش‌نشانی و شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد شرکت توزیع نیروی برق طرح برق‌رسانی، بهسازی شبکه و رویکرد ایمن‌سازی را در بازار دنبال و اجرا کند. در حقیقت هریک از این دستگاه‌ها در حیطه وظایف خود باید در جهت ایمن‌سازی بازار تهران اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به طرح جامع شرکت مخابرات برای بازار تهران اشاره کرد و افزود: «شرکت مخابرات طرح جامع خود را برای بازار بزرگ ارایه و برای جعبه‌های تلفن که دیگر نمی‌توان مانند گذشته از آنها بهره گرفت، با هماهنگی سازمان زیباسازی اقدامات مورد نیاز را انجام می‌دهد.»

او تاکید کرد: «در حوزه ایمنی و آتش‌نشانی نیز ایستگاهی که در بازار وجود دارد، از ایستگاه‌های مطرح است که بنا شد تجهیزات خود را بررسی و به‌روزرسانی کند. برای بازارهای تجریش و ری نیز باتوجه به بافت متفاوتی که دارند طرح‌های دیگری در جهت ایمن‌سازی تهیه و پیگیری خواهد شد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.