پیتر دینکلیج رکورد اِمی را شکست

این، آخرین گردهمایی بازیگران تاج و تخت بود

در مراسم اهدای جوایز جایزه امی، پیتر دینکلیج ستاره سریال «بازی تاج و تخت» برای بازی درخشان در نقش تیریون لنیستر جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را دریافت کرد.

به نظر می‌رسد رأی‌دهندگان جایزه امی همواره بدهی خود را به دینکلیج پرداخت کرده‌اند. حالا با دریافت این جایزه دینکلیج تنها کسی در تاریخ امی است که چهار مرتبه یک جایزه امی را دریافت کرده است. او در سال‌های 2011، 2015، 2018، و 2019 برنده جایزه بهترین بازیگر نقش دوم مرد شد. او همچنین رکورددار نامزدی جایزه امی برای یک عنوان است. دینکلیج وقتی که نامش را از تریبون شنید، بسیار احساساتی شد. او در سخنانی روی صحنه گفت:«فکر می‌کنم خوشبختم که عضو جامعه‌ای هستم که به مدارا و گونه‌گونی بسیار احترام می‌گذارد. هیچ جایی به جز این‌جا نمی‌توانستم در این جایگاهی که هستیم، بایستم».

دینکلیج در ادامه درباره حضور 10ساله‌اش در مجموعه سازندگان سریال بازی تاج و تخت، درحالی ‌که احساساتی شده بود، گفت: «10‌سال گذشت، از زمانی که دیوید و دان را دیدیم. هر دو انسان‌های فوق‌العاده‌ای هستند. 10‌سال عرق ریختیم، 10‌سال با بهترین و بااستعدادترین افراد این صنعت کار کردیم، 10‌سال با خوش‌مشرب‌ترین و بهترین آدم‌های روی زمین وقت گذراندم. خیلی از همه شما ممنونم». در مراسم امسال امی، بازی تاج و تخت باز هم 4جایزه به دست آورد. سریال‌های دیگری نظیر فلیبگ و چرنوبیل نیز جوایز زیادی از آن خود کردند. در مجموع اگر جوایز امی برای هنرهای خلاق را هم درنظر بگیریم، شبکه‌ اچ‌بی‌او با ۳۴ جایزه موفق‌ترین تولیدات را داشت و پس از آن نتفلیکس، آمازون و نشنال جئوگرافیک قرار می‌گیرند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.