سلبریتی‌ها پشت پرده سایت‌های قماربازی

ادعاهای یک نماینده مجلس علیه دو نهاد مقصر

جواد نیک‌بین عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بانک‌ها و صداوسیما را متهمان اصلی شیوع سایت‌های قماربازی در کشور عنوان کرد

به گزارش شهروندآنلاین به نقل از ایلنا، جواد نیک‌بین با اشاره به اشاعه سایت‌های شرط‌بندی و قماربازی در کشور و برنامه مجلس برای جلوگیری از این مسائل اظهار داشت: «طبق قانون شرط‌بندی و گرفتن وجه از این طریق حرام است و قوانین موجود برای برخورد با این مسائل کفایت می‌کند، اما چنانچه قوه‌قضائیه و بانک‌ها و دولت نیاز به قانون مصوب جدید داشته باشند باید لایحه بدهند، ما نیز در مجلس حتما بررسی و پیگیری خواهیم کرد.»

او تصریح کرد: «در رابطه با شیوع این مسائل در کشور دو نهاد مقصر هستند. ابتدا بانک‌ها باید پاسخ دهند که چگونه ظرف مدت کوتاهی چند هزار میلیارد تومان پول جابه‌جا می‌شود؟ این میزان پول نیاز به چند میلیون کارت دارد. چگونه درگاه‌های اینترنتی رصد نمی‌شوند؟»

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: «بانک‌ها برای اینکه تراکنش‌شان بالا برود و سود بیشتری به دست آورند، به این موضوع که مثلا ظرف ۲۴ساعت ۲۰هزار میلیارد تومان به حساب یک سایت واریز می‌شود، توجهی نمی‌کنند و این موارد را ارزیابی قرار نمی‌دهند.»

او رسانه ملی و عدم اطلاع‌رسانی به مردم را دومین مقصر ایجاد چنین فضایی در کشور دانست و گفت: «باید در این زمینه اطلاعات کافی و لازم در اختیار مردم قرار گیرد. باید جزئیات و نحوه کلاهبرداری‌های این‌چنینی به اطلاع جامعه رسانده شود و مردم بدانند که در صورت ورود به این عرصه مغبون می‌شوند که تاکنون رسانه ملی هیچ اقدام مثبتی انجام نداده است.»

نیک‌بین با اشاره به حضور برخی سلبریتی‌ها پشت پرده این سایت‌های قماربازی تأکید کرد: «مشکل اینجاست که سلبریتی‌ها از جمله بازیگران و بازیکنان ورزشی در جامعه تعیین می‌کنند که مردم چه کاری انجام دهند و یا چه لباسی بپوشند. متأسفانه الگوبرداری در جامعه ما اشتباه است و صداوسیما در این زمینه با عملکرد ضعیفی که داشته، منجر به بروز این فضا در کشور شده و به این مسائل دامن زده است.»

در روزهای اخیر معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در توییتی نوشته بود: اطلاعات ۷۰هزار قمارباز فعال شناسایی‌شده توسط سامانه هوشمند کشف جرایم مالی شبکه پرداخت، به مرجع محترم قضائی ارسال شد.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.