جدایی سخت جفت غمزده از قوی مرده

قوی سفید سوگوار باعث تأخیر 23 قطار در آلمان شد

قویی که روی ریل‌ راه‌آهنی در آلمان به سوگ جفت خود نشسته بود، حرکت ۲۳ قطار را برای حدود یک ساعت به تعویق انداخت تا سرانجام آتش‌نشانان وارد شدند و او را به محل دیگری بردند.

اندازه متنAaAa

قویی که روی ریل‌ راه‌آهنی در آلمان به سوگ جفت خود نشسته بود حرکت ۲۳ قطار را برای حدود یک ساعت به تعویق انداخت تا سرانجام آتش‌نشانان وارد شدند و او را به محل دیگری بردند.

طبق اعلام پلیس شهر کاسل آلمان این دو پرنده حین گشت‌وگذار در فاصلهٔ دو شهر کاسل و گوتینگن، به خط آهن سریع‌السیر نزدیک می‌شوند و ظاهرا یکی از آنها در کابل‌های برق بالای ریل‌ها گیر می‌افتد و می‌میرد. اما جفت او غمزده در کنار جسدش می‌نشیند و ریل‌بانان هرچه می‌کوشند نمی‌توانند او را از قوی مرده جدا کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تلاش مأموران برای جابجا کردن قو سبب می‌شود که آمدوشد ۲۳ قطار حدود ۵۰ دقیقه به تأخیر بیفتد. اما اندکی بعد آتش‌نشانان وارد کار می‌شوند، و با ابزارهای مخصوص، قوی مرده و جفت زنده‌اش را برداشته و به جای دیگری می‌برند. سرانجام قوی بازمانده که آسیبی ندیده بود در ساحل رود فولدا رها می‌شود.

قوها که در بیشتر مناطق نیمکرهٔ شمالی زمین یافت می‌شوند از بزرگ‌ترین پرندگان آبزی جهان به‌شمار می‌روند و به‌دلایل بسیار از جمله زیبایی و وقار و نیز وفاداری زوج‌ها به یکدیگر در داستان‌ها و افسانه‌های ملل جایگاه ویژه‌ای یافته‌اند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.