«جیک سالیوان» چه گفت که «ولی نصر» تکذیب کرد؟

مشاور امنیت ملی بایدن: بعد از بازگشت آمریکا به برجام، برنامه موشکی ایران برای مذاکرات بعدی باید روی میز بیاید

ولی نصر چهره نزدیک به دموکرات‌ها، روایت منتشرشده از اظهارات مشاور امنیت ملی بایدن را تکذیب کرد. او نوشت: «جیک سالیوان گفته است که پس از بازگشت آمریکا به برجام، بحث برنامه موشکی باید در مذاکرات بعدی روی میز باشد.»

«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی دولت بایدن اعلام کرد که در راستای بازگشت به توافق هسته‌ای باید درباره برنامه موشک‌های بالستیک ایران گفت‌وگو انجام شود.

او در ادامه گفت: «اقدامات دولت ترامپ در قبال ایران باعث امن‌ترشدن آمریکا نشد و تهران به دستیابی به سلاح هسته‌ای نزدیک‌تر شده است.»

سالیوان ماه پیش نیز در اجلاس شورای مدیریت «وال استریت ژورنال» گفته بود: «در وضعیت خطرناکی قرار داریم. آنها اورانیوم بیشتری غنی کرده‌اند. ما (از توافق) خارج شدیم و تنها هستیم.»

او ادعا کرد: «بازگشت به توافق که به معنای لغو تحریم‌های میلیارد دلاری برای تهران است، زمینه را برای مذاکرات بعدی درباره مسائل گسترده‌تر فراهم خواهد کرد.»

در حالی که آمریکا کشوری بوده که از برجام خارج شده، سالیوان در ادامه مدعی شد به ایران بستگی دارد و اگر حاضر به همراهی نشود، آن زمان آمریکا می‌تواند از کشورهای دیگر بخواهد به آن بپیوندند تا به ایران نشان دهند گزینه دیگری ندارد.

ساعاتی پس از این اظهارات، ولی نصر چهره نزدیک به دموکرات‌ها، روایت منتشرشده از اظهارات مشاور امنیت ملی بایدن را تکذیب کرد. او نوشت: «جیک سالیوان گفته است که پس از بازگشت آمریکا به برجام، بحث برنامه موشکی باید در مذاکرات بعدی روی میز باشد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.