۵ روز فرصت برای دریافت بورس تحصیلی در چین

جزئیات اعطای بورس تحصیلی متقابل ایران و چین برای دانشجویان پزشکی و غیرپزشکی

 متقاضیان برای ثبت‌نام در بورس متقابل تا پایان وقت اداری بیستم دی‌ماه ۹۹ فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام الکترونیکی اقدام لازم به عمل آورند

بر اساس مذاکرات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همتایان چینی خود، با اعطای تعدادی بورس متقابل در رشته‌های تحصیلی مختلف در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ موافقت شده است.

متقاضیان برای ثبت‌نام در بورس متقابل رشته‌های تحصیلی فوق حداکثر تا پایان وقت اداری بیستم دی‌ماه ۹۹ فرصت دارند نسبت به ثبت‎نام الکترونیکی در سایت سازمان امور دانشجویان به نشانی Scholarship.Saorg.ir اقدام لازم به عمل آورند.

بر اساس بخشنامه مربوط به این بورس، درخواست برای بورس دول، هیچ‎گونه حقی برای متقاضی محسوب نخواهد شد و حداکثر سن برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد ۳۰سال و دکتری ۳۳سال در زمان فراخوان اعلام شده است.

همچنین درصورت انتخاب برای بورس، به متقاضی هیچ‌گونه مزایا و امتیازی علاوه بر آنچه توسط پذیرنده بورس دول اعلام شده، تعلق نمی‌گیرد.

بر این اساس مدرک تحصیلی دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حداقل معدل ترازشده به ترتیب برای دوره‌های کارشناسی و ارشد ۱۵ و ۱۷ برای رشته‌های غیر پزشکی در نظر گرفته شده است.

مدرک تحصیلی دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حداقل معدل ترازشده به ترتیب برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۶ و ۱۸ برای رشته‌های پزشکی باید باشد. ضمن اینکه استفاده از بورس دولت‌های خارجی در طول دوران تحصیل هر فرد تنها یک‌بار امکان‌پذیر است.‌

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.