طوفان یحیی علیه مدیران پرسپولیس

سرمربی پرسپولیس معتقد است استحقاق تیمش در دربی 94 کسب سه امتیاز بوده است

یحیی گل‌محمدی دلیل مشکلات این روزهای پرسپولیس را بیش از همه در مدیریت این باشگاه می‌داند و معتقد است وزیر ورزش باید به کمک او و پرسپولیس بیاید.

یحیی گل‌محمدی بعد از اینکه در لحظات پایانی تیمش برتری 2 بر یک را از دست داد، در نشست خبری حاضر شد و درباره مسائل مختلف به صحبت پرداخت.

از نظر فوتبالی حق ما برد بود

یک گل زودهنگام خوردیم. کنترل بازی بعد از گل دست ما بود و موقعیت هم داشتیم. نیمه دوم هم جبران کردیم و جلو افتادیم و بعد از آن می‌توانستیم ببریم. از موقعیت‌ها خوب استفاده نکردیم. در 6 قدم می‌توانستیم به گل برسیم. از لحاظ فوتبالی و ایجاد موقعیت حق ما برد بود. می‌توانستیم برنده شویم، حتی با اختلاف بیشتر از یک گل. در وقت اضافه تمرکز لازم را نداشتیم. قایدی یک بازیکن تأثیرگذار و تعیین‌کننده در اینطور بازی‌هاست. از غافلگیری ما استفاده کرد و به گل رسید.

رسول‌پناه هنوز هم به ریش ما می‌خندد!

متأسفانه اتفاقاتی که افتاد، قبل از فینال آسیا برنامه‌ریزی شده بود تا پرسپولیس را ضعیف کنند. بازیکنانی را خیلی راحت از دست دادیم. هیج اراده‌ای برای نگه‌داشتن این بازیکنان وجود نداشت. منظورم افرادی است که بودند؛ رسول‌پناه و هیأت‌مدیره. توجیه آنها این بود که رفتن یک بازیکن مشکلی ایجاد نمی‌کند. هنوز که هنوز است ایشان به‌عنوان رئیس هیأت‌مدیره کار می‌کند و به ریش ما می‌خندد. هیچ‌کس‌ هم جواب نمی‌دهد. اینکه این‌همه بلای سر این تیم آمد، جای تأسف دارد.

مدافع استقلال باید اخراج می‌شد

داور در مجموع خوب سوت زد. بازی سنگینی بود. داوری این بازی سخت است. در مجموع خیلی خوب مدیریت کرد. آن صحنه‌ای که غلامی بازیکن ما را گرفت، فکر می‌کنم اخراج داشت. حداقل به نظرم کارت قرمز داشت. به غیر از آن صحنه، فکر نمی‌کنم مشکل خاصی داشت.

می‌توانستیم به گل سوم و چهارم برسیم

بازی خیلی جذاب و دیدنی بود به‌خصوص از طرف تیم ما. روی یک اشتباه عجیب و غریب و غافلگیری گل خوردیم. در زمین حریف بازی را کنترل کردیم و موقعیت‌های خوبی داشتیم و نتوانستیم در نیمه اول گل بزنیم اما در نیمه دوم خودمان را به حریف دیکته کردیم. از فضای موجود استفاده کردیم و گل برتری را هم زدیم. می‌توانستیم گل سوم و چهارم را بزنیم. متأسفانه از موقعیت‌های خیلی خوبمان استفاده نکردیم و در نهایت حرکت فردی قایدی و عدم تمرکز خط دفاعی یک گل خیلی راحت دریافت کردیم. علی‌رغم اینکه می‌توانستیم حریف را با تعداد گل بالا شکست دهیم، این اتفاق رخ نداد. واقعا حیف شد. با این بازی، حقمان سه امتیاز بود اما خیلی راحت دو امتیاز از دست دادیم. خیلی خوب پاس می‌دادیم. دلیلی ندارد که حتما تعویض کنیم. تعویضی هم که شد، به خاطر مصدومیت مهدی عبدی بود. همه بازیکنان خوب بودند و وقتی عملکردشان خوب است، دلیلی برای تعویض نداریم.

در شأن استقلال نیست نیمکتش شلوغ باشد

نیمه اول متأسفانه کسانی که بالا نشسته بودند، داد و بیداد می‌کردند. این اتفاق در شأن و کلاس باشگاه استقلال نیست که نیمکت شلوغ باشد. منظورم کسانی است که روی سکوها بودند. در نیمه دوم اوضاع بهتر شد.

به خاطر خلاقیت قایدی گل خوردیم

تیمی که عقب است، فشار می‌آورد. چیزی که مهم است، باید در وقت اضافه بازیکنان تمرکز بالایی داشته باشند و خیلی عقب نشینند. در هر صورت حساسیت بازی به حدی زیاد است که ناخودآگاه تیم عقب می‌نشیند و فرصت‌هایی به حریف داده می‌شود. در آن صحنه هم خلاقیت قایدی تأثیرگذار بود که گل دوم را خوردیم. در کل بازی همین دو توپ روی دروازه ما آمد و خیلی ساده گل خوردیم. در هر صورت شرایط روحی و روانی بازیکنان را هم باید درنظر گرفت. در چندماه اخیر فشار خیلی زیادی به بازیکنان آمده است.

هیأت‌مدیره استقلال را با ما مقایسه کنید

فشار بیش از اندازه‌ای آمده است که مربوط به بحث مدیریت و… است و مشکلاتی هم برای ما به وجود آوردند که باعث شد کادر فنی هم تمرکز لازم را نداشته باشد. هواداران تا آخرین لحظه منتظر پیروزی بودند. دوست داشتیم بازی را ببریم. من از هواداران عذرخواهی می کنم و می‌خواهم این مساوی و نبردن را به پای من بگذارند. بازیکنان تلاش خود را کردند و موقعیت‌های زیادی داشتیم. در این چندماه مشکلات عجیب و غریبی داشتیم که نباید برای تیم به وجود می‌آمد. هیأت‌مدیره استقلال چقدر خوب این تیم را حفظ کرد و چهارٰ پنج بازیکن درجه یک گرفت و الان هم کار خود را می‌کنند. هیأت‌مدیره یعنی همین اما از آن سمت هیأت‌مدیره ما را ببینید. یکی‌یکی بازیکنان را فرستادند و آخر هم بیانیه می‌دهند که رفتن بازیکن مشکلی برای تیم ایجاد نمی‌کند.

وزیر باید یک آدم قوی به پرسپولیس بیاورد

ما یک بازیکن را از دست ندادیم. ما ۱۰ بازیکن را از دست دادیم. متأسفانه فکر می‌کنم اراده‌ای برای اینکه تیم قوی باشد و موفقیت‌هایش ادامه داشته باشد، هیچ‌وقت دیده نشده است. کسی که این‌همه مشکلات برای ما ایجاد کرده، الان هم به‌عنوان رئیس هیأت‌مدیره به کارش ادامه می‌دهد و یک پوزخند هم می‌زند که من هستم. کسی هم یک فرد قوی را نمی‌گذارد. این مشکلات ما را اذیت کرده و کسی هم نیست جواب دهد. آقای وزیر هم باید دخالت کند و آدم قوی بگذارد اما عین خیال‌شان نیست. این وضعیت ادامه کار را سخت می‌کند. اگر من با این تیم ادامه دادم، فقط به خاطر هواداران بود چون فینال آسیا را داشتیم. مشکلات زیادی برای ما ایجاد کردند. الان هم به خاطر بازی امروز ادامه دادیم.

باید با وزیر ورزش مستقیما صحبت کنم

اگر آدم‌های قوی نیایند، این باشگاه زمین می‌خورد. مشکلات زیادی در آینده داریم. ۵۰۰هزار یورو باید به بودیمیر و ۶۰۰هزار یورو به کالدرون و دستیارانش بدهیم. کسی نیست این مسائل را مدیریت کند. آینده خوبی برای باشگاه نمی‌بینم و تا این افراد بالای سر کار باشند، این مشکلات وجود دارد. نمی‌خواهم نبردن امروز را توجیه کنم. تمام مقصر نتیجه امروز خود من هستم. کارکردن در باشگاهی که هیأت‌مدیره قوی ندارد و کار خود را با عدم مدیریت خوب توجیه می‌کنند، سخت است. من تا یکی، دو روز آینده به آقای وزیر می‌گویم که اگر آقای رسول‌پناه در سرکار باشد، دیگر تبعات همه چیز را باید خودشان به گردن بگیرند. بحث استعفا نیست. باید تبعات این اتفاق را قبول کنند. وقتی آدم‌های کوچک و ضعیف باشند، ادامه‌دادن به این وضعیت برای باشگاه سخت است. از آقای سمیعی هم که در این چند وقت اخیر تلاش کردند، می‌خواهم با آقای وزیر صحبت کنند. آدمی که این‌همه برای ما مشکل ایجاد کرده، نباید باشد. ما از او توهین و فحاشی شنیدیم. ما بی‌احترامی‌ها به بازیکن و مربی را به خاطر هواداران و بازی امروز تحمل کردیم. از الان خودشان تصمیم بگیرند که می‌خواهند این باشگاه را به صورت خوب مدیریت کنند یا می‌خواهند باشگاه وارد مشکلات دیگر شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.