دوری یک‌ساله کاپیتان معروف از والیبال

کاپیتان تیم ملی والیبال به خاطر برخی مسائل غیر فنی از این رشته پرطرفدار دور مانده است

سعید معروف یک سالی است که از مسابقات دور مانده؛ اتفاقی که برای مغز متفکر والیبال ایران نگران‌کننده است.

بیست‌ودوم دی ماه سال 98 بود که تیم‌ملی والیبال ایران با هدایت ایگور کولاکوویچ و شکست چین در فینال انتخابی المپیک توانست مجوز صعود به المپیک توکیو را کسب کند.

تنها کسی که از تیم ملی ایران بعد از این مسابقات در چین ماند و به ایران بازنگشت، سعید معروف بود. کاپیتان تیم‌ملی ایران که به‌ویژه در بازی حساس با کره جنوبی یکی از عوامل اصلی پیروزی ایران بود، از چند ماه قبل از این مسابقات قراردادی را با تیم بایک موتور چین امضا کرده بود.

سعید معروف که پیش از آن حضور در لیگ سری آ ایتالیا و ترکیب سیه‌نا را تجربه کرده بود، نمی‌خواست به ایران بازگردد و به پیشنهاد مالی چشمگیر چینی‌ها جواب مثبت داد. البته چند بازیکن مطرح دیگر مثل اندرسون، پشت خط‌زن تیم‌ملی آمریکا هم در سال 2020 قرار بود در لیگ چین به میدان بروند، اما شیوع ویروس کرونا ناگهان همه چیز را به هم ریخت.

کاپیتان تیم‌ملی ایران بعد از چند هفته حضور در چین و تمرینات تیم بایک موتور به خاطر شناسایی یک ویروس که آن مقطع ناشناخته بود، مجبور به ترک این کشور شد. معروف البته قرارداد خود را با این باشگاه چینی فسخ نکرد و بعد از مدتی راهی آمریکا شد.

مغز متفکر والیبال ایران هم مثل دیگر بازیکنان دنیا چند ماهی در قرنطینه بود و خانه‌نشین شد؛ به امید اینکه کرونا شکست بخورد و محو شود، اما این اتفاق رخ نداد. هر روز شرایط بدتر شد و بعد از مدتی که همه لیگ‌های ورزشی در حال آغاز شدن بودند، مسئولان فدراسیون والیبال چین تصمیم گرفتند لیگ این کشور را بدون حضور بازیکنان خارجی و طی دو هفته برگزار کنند.

با اینکه به نظر می‌رسید قرارداد سعید معروف با تیم چینی پایان‌یافته تلقی می‌شود و او راهی تیم دیگری برای فصل جدید خواهد شد، اما باز هم کاپیتان تیم‌ملی منتظر باشگاه چینی ماند؛ چون از نظر قانونی برای عقد قرارداد با تیم دیگری موانعی در کار بود.

بعد از اینکه خبر رسید قرار است لیگ والیبال چین در فصل جدید با حضور بازیکنان خارجی برگزار شود، معروف هم به آینده ‌ش با بایک موتور امیدوار شد. در آبان ماه بود که دعوتنامه‌ای برای حضور او در این کشور فرستاده شد و درنهایت اواسط آذر ماه معروف با پروازی از آمریکا به پکن رفت و دوره قرنطینه دو هفته‌ای را هم سپری کرد.

طبق برنامه قرار بود روز بیست‌وچهارم دی لیگ چین آغاز شود و سعید معروف برای اولین‌بار در ترکیب تیم بایک موتور به میدان برود، اما بار دیگر با بالارفتن آمار کرونا در چین، لیگ والیبال این کشور به تعویق افتاد.

گویا بدشانسی دست‌بردار سعید معروف نیست و حالا او دقیقا یک سال است که در هیچ مسابقه‌ای به میدان نرفته است. این در حالی است که حامد حدادی، ستاره بسکتبال ایران، بارها و بارها در ماه‌های اخیر لیگ بسکتبال چین به میدان رفته، اما ستاره والیبال ایران بعد از یک سال با بدشانسی‌های مداوم و شاید سختگیری مسئولان والیبال چین مواجه می‌شود.

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که این روزها شنیده می‌شود ستاره‌های خارجی باز هم در حال ترک خاک چین هستند؛ چون گویا فعلا امیدی به شروع لیگ والیبال این کشور وجود ندارد. سعید معروف باید تا چند ماه دیگر کار خود را در تیم‌ملی ایران آغاز کند و مشخص نیست بدون انجام مسابقه در یک سال اخیر با چه آمادگی‌ای زیر نظر آلکنو تمرین خواهد کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.