مخالفت وزیر بهداشت با بازگشایی مدارس

وزیر بهداشت: استراتژی وزارت بهداشت رهگیری خانه به خانه ویروس و شناسایی زودهنگام بیماران است

در نامه ۱۰ ماده‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی تأکید کردیم که بزرگ‌ترین خطای استراتژیک این است که پیوند ما و عزیزانی که به وزارت بهداشت کمک می‌کنند، از هم جدا شود. این پیوند را باید محکم نگهداری کنیم.

شهروندآنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «نگران بازگشت خیز بیماری کووید-۱۹ هستیم؛ چون موارد سرپایی در حال افزایش است و این یک اعلان و هشدار برای یک خیز جدید در بهمن و اسفند می‌تواند باشد.»

 سعید نمکی در جلسه شورای ناظرین طرح شهید حاج‌قاسم سلیمانی اظهار داشت: «نامه‌ای ۱۰ بندی را روز دهم دی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ کردیم که باید از شرایط کنونی مراقبت کنید؛ در غیر این صورت شاهد خیز جدید بیماری با ارتفاع و شدت بیشتر در کشور خواهیم بود.»

او افزود: «استراتژی وزارت بهداشت در شرایط کنونی رهگیری خانه به خانه ویروس و شناسایی زودهنگام بیماران است تا آخرین موارد بیماری شناسایی شود. بعد از این مرحله به سراغ جمعیت عادی و بدون علایم بیماری خواهیم رفت اما در شرایط کنونی اولویت شناسایی بیماران با تست بیشتر و افراد در تماس نزدیک با آنهاست.»

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: «باید به‌شدت از همکاری بین بخشی شکل‌گرفته در بسیج ملی مبارزه با کرونا و طرح شهید سلیمانی صیانت و حفاظت کنیم. عده‌ای در درون و بیرون از مرزهای کشور از این همکاری ها خوشحال نیستند. در داخل کشور، افرادی جاهلانه یا عامدانه در زمین دشمن بازی می‌کنند چه بسا از تعداد انگشتان دو دست هم بیشتر هستند. در نامه ۱۰ ماده‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی تأکید کردیم که بزرگ‌ترین خطای استراتژیک این است که پیوند ما و عزیزانی که به وزارت بهداشت کمک می‌کنند، از هم جدا شود. این پیوند را باید محکم نگهداری کنیم.»

مخالفت وزیر بهداشت با بازگشایی مدارس

نمکی گفت: «در حال حاضر مخالف بازگشایی مدارس هستیم. نگرانیم که دوباره با عادی‌انگاری به تله اردیبهشت و خرداد بیفتیم. اگر این بار گرفتار شویم، موج و شدت خیز جدید کرونا در کشور شاید بیشتر باشد و نیروهای ما ممکن است توان و انرژی مقابله چندباره با موجی جدید را نداشته باشند.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.