کنسرو تن ماهی ۴۰هزار تومان شد

برخی تولیدکنندگان ماهی را از کشورهایی همچون هند، پاکستان، چین و تایلند به ایران وارد می‌کنند

رئیس اتحادیه بنکداران تهران می‌گوید: «قیمت تن ماهی به ۴۰ هزار تومان رسیده است. علت افزایش قیمت تن ماهی به افزایش هزینه دلاری تأمین ماهی وارداتی و گرانی قوطی کنسرو ارتباط دارد.»

شهروند آنلاین: قیمت کنسرو تن ماهی به ۴۰ هزار تومان رسیده است. این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که برخی برندهای معروف کنسرو تن ماهی به‌ندرت در بازار پیدا می‌شود اما علت چیست؟

به گفته رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران، بهای ماهی افسارگسیخته گران شده است و برخی تولیدکنندگان ماهی را از کشورهایی همچون هند، پاکستان، چین و تایلند به ایران وارد می‌کنند.

بنابراین گرانی تن ماهی به دو عامل بستگی دارد؛ عامل نخست اینکه قیمت برخی تن ماهی‌ها به دلیل واردات ماهی‌های خارجی با دلار محاسبه می‌شود و در ثانی به دلیل افزایش قیمت آهن، قیمت قوطی کنسرو هم گران شده است.

محمد آقاطاهر معتقد است: «میزان صید تن ماهی‌ها از خلیج فارس نمی‌تواند نیاز کشور را تأمین کند. بنابراین برخی تولیدکنندگان، ماهی مورد نیازشان را از سایر کشورهای همجوار با اقیانوس‌ها تهیه می‌کنند.»

او با اشاره به وضعیت نامساعد تولیدکنندگان کنسرو تن ماهی می‌گوید: «در گذشته تن ماهی برای تولیدکنندگان سود بالایی داشت اما با افزایش هزینه‌های تمام‌شده و کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان، سود آنها کم شده است.»

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران ادامه داد: «تا پیش از این کنسرو تن ماهی را اقشاری خریداری می‌کردند که قدرت خرید کافی برای تهیه ماهی تازه نداشتند اما حالا با جهش قیمت کنسرو تن ماهی این اقشار دیگر از عهده خرید این کالا برنمی‌آیند و فروش تن ماهی به دلیل کاهش قدرت خرید مردم کمتر شده است.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.