ارتباط دیجی‌کالا، کافه بازار، علی بابا و الوپیک با جاسوس بازداشتی چه بود؟

معاون بین‌الملل هلدینگ سرآوا که به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود، هنگام فرار از کشور دستگیر شد

عماد ادوارد شرقی، معاون بین‌الملل سرآوا، که پیش از این به اتهام جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات نظامی به ۱۰ سال حبس محکوم و با قرار وثیقه آزاد شده بود، هنگام فرار و خروج غیر قانونی از مرزهای غربی کشور دستگیر شد.

شهروند آنلاین:عماد ادوارد شرقی، معاون بین‌الملل سرآوا،  که مسئولیت تعامل با شرکا و سرمایه‌گذاران خارجی این شرکت را بر عهده داشت، در حین فرار و خروج غیر قانونی از مرزهای غربی کشور دستگیر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پیش از این عماد ادوارد شرقی به اتهام جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات نظامی به ۱۰ سال حبس محکوم و با قرار وثیقه آزاد شده بود که قبل ار برگزاری دادگاه تجدید نظر قصد فرار داشت.

سرآوا از سال ۹۰ فعالیت خود را در کشور آغاز کرد. دیجی‌کالا، کافه بازار، علی‌بابا و الوپیک از برندهای اصلی این هلدینگ سرمایه‌گذاری هستند.

سرآوا از شرکت‌های فعال در اکوسیستم استارتاپی کشور است که مدعی جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای توسعه‌ شرکت‌های زیرمجموعه‌ خود بود. عماد ادوارد شرقی در جریان فعالیت‌های خود در روابط بین‎الملل هلدینگ سرآوا، شرکت خارجی IIIC که سهامداران مشکوک و بعضا نامعلوم دارد را به مجموعه سرآوا اضافه کرد.

بعد از فرار سعید رحمانی، مدیرعامل سابق سرآوا از کشور، عماد ادوارد شرقی از افراد کلیدی این گروه سرمایه‌گذاری بود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.