فاز اول واکسیناسیون کرونا تا آخر امسال اجرا می‌شود

روحانی: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به صورت خودرویی یا موتوری برگزار می‌شود

روحانی اظهار داشت‌: «واکسن‌هایی که از کواکس خریدیم، اواخر امسال به دست ما می‌رسد و واکسن‌های دیگری هم هست که آنها هم امسال به دست ما می‌رسد، یک واکسن هم با مشارکت کشور دیگری ساخته‌ایم به نام واکسور که بهار سال آینده به دست ما می‌رسد و واکسن‌های داخلی هم برای تابستان سال آینده به دست ما خواهد رسید.»

رئیس‌جمهوری گفت:‌ «ما دنبال این هستم در سال ۹۹ کادر درمان و کسانی که شرایط پرخطری دارند، امسال واکسیناسیون شوند.»

حسن روحانی رئیس‌جمهوری صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی اظهار داشت: «موضوعی که باید رعایت شود، مسأله تجمعات و اجتماعات است، ان‌شاءالله مردم این را هم مراعات می‌کنند. تردد درون و برون‌شهری و حضور در اجتماعات خانوادگی را هم باید خیلی مراعات کنیم و بدانیم در مواجهه با کرونا لب مرز هستیم و ممکن است با خطر دیگری مواجه شویم.»

او افزود: «دکتر نمکی نسبت به آینده و ابتلا به موج چهارم در صورتی که توجه‌ها ضعیف شود، اظهار نگرانی می‌کنند، خب حتما نگرانی وجود دارد که مسئولان اظهار نگرانی می‌کنند و این اظهار نگرانی به سه دلیل بحق است.»

روحانی ادامه داد: «یک نگرانی نسبت به ویروس جهش‌یافته است، این نگرانی وجود دارد و می‌بینیم که در آمریکا و اروپا با چه مشکلی مواجه هستند، در عین حال ممکن است این مشکل پیش‌روی ما هم باشد. نگرانی دوم در مورد زمستان و سردی هواست تا آخر زمستان هم این نگرانی وجود دارد. مسأله بعدی موضوع آلودگی هواست، وقتی وارونگی هوا اتفاق می‌افتد، هوا نامساعد می‌شود و این به شیوع ویروس کمک می‌کند.»

او گفت: «به این سه دلیل باید بیشتر مراعات کنیم و از مراکز دینی و مذهبی انتظار داریم بیشتر مراعات کنند، همچنین امروز ما برای مراسم 22 بهمن تصمیم گرفتیم و روی این موضوع هم بحث شد که این مراسم باید با شرایط خاصی برگزار شود. این مراسم باید عمدتا به صورت نمادین خودروریی و موتوری برگزار شود که جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

روحانی اظهار داشت‌: «امروز همچنین یک بحثی هم راجع به واکسن داشتیم. ما در چند مرحله باید دنبال واکسیناسیون برویم، یکی از این مراحل در زمستان است و ما دنبال این هستیم در سال 99 کادر درمان و کسانی که شرایط پرخطری دارند، امسال واکسیناسیون شوند. واکسن‌هایی که از کواکس خریدیم، اواخر امسال به دست ما می‌رسد و واکسن‌های دیگری هم هست که آنها هم امسال به دست ما می‌رسد. یک واکسن هم با مشارکت کشور دیگری ساخته‌ایم به نام واکسور که بهار سال آینده به دست ما می‌رسد و واکسن‌های داخلی هم برای تابستان سال آینده به دست ما خواهد رسید.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.