۱۲ فرمان اجرایی سریع بایدن پس از مراسم تحیلف

مشاور ارشد رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا: بایدن در روز تحلیف چند فرمان اجرایی صادر می‌کند

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا قصد دارد در روز تحلیف فرمان‌های اجرایی در زمینه بازگشت واشنگتن به پیمان آب و هوایی پاریس و لغو ممنوعیت ورود اتباع چند کشور مسلمان امضا کند

«ران کلین» مشاور ارشد جو بایدن اعلام کرد که رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در روز تحلیف چندین فرمان اجرایی در مورد همه‌گیری کرونا، اقتصاد آمریکا، تغییرات آب و هوایی و عدالت نژادی در ایالات متحده امضا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کلین بامداد یکشنبه در یادداشتی به کارکنان ارشد دولت بایدن گفت: «همه این بحران‌ها به اقدام فوری نیاز دارند.»

او با اشاره به تحلیف بایدن در روز چهارشنبه هفته جاری اعلام کرد که رئیس‌جمهوری منتخب «حدود ۱۲» فرمان اجرایی صادر خواهد کرد.

کلین افزود: «بایدن در ۱۰روز آغازین ریاست‌جمهوری خود اقدامات قاطعی برای حل این چهار بحران، جلوگیری از زیان‌های دیگر و احیای جایگاه آمریکا در دنیا اتخاذ خواهد کرد.»

بایدن در حالی وارد کاخ سفید می‌شود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا، بحران‌های زیادی را برای او به ارث گذاشته است.

آمریکا بالاترین آمار ابتلا و جانباختگان کرونا را دارد و در هفته‎های اخیر گسترش این بیماری شدت گرفته است.

بایدن قصد دارد طرحی ۱.۹تریلیون دلاری برای احیای اقتصاد معرفی کند. او همچنین قصد دارد سرعت واکسیناسیون در کشور را افزایش دهد.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا قصد دارد در روز تحلیف فرمان‌های اجرایی دیگری در زمینه بازگشت واشنگتن به پیمان آب و هوایی پاریس و لغو ممنوعیت ورود اتباع چند کشور مسلمان امضا کند.

کلین تأکید کرد: «رئیس‌جمهوری منتخب نه‌تنها برای جبران خسارت‌های بزرگی که دولت ترامپ وارد کرد، اقداماتی انجام خواهد داد بلکه حرکت کشور به جلو را نیز شروع خواهد کرد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.