باغ‌ تایلندی در پایتخت

سفیر تایلند: سطح رشد تهران و بانکوک یکسان است

شهروندآنلاین- باغ تایلندی به نشانه دوستی در تهران ساخته می‌شود. سفیر تایلند از شهردار تهران خواست که با اختصاص فضایی نسبت به ساخت باغ تایلندی به نشانه دوستی در تهران اقدام کند. شهردار تهران پایتخت را شهری تاریخی می‌داند؛ شهری شبیه به اصفهان. «چند قرن از پایتخت‌بودن آن می‌گذرد و آثار بی‌بدیلی از پیش و پس از اسلام دارد.»

پیروز حناچی از ممنوعیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران می‌گوید. حناچی با اشاره به اعمال سیاست عدم تمرکز در همه کلانشهرها گفت: «سرمایه‌گذاری و اشتغال در سطح وسیع‌تری در کشور توزیع شده است.»  او با مخاطب قراردادن سفیر تایلند ادامه داد: «برخلاف شهرهای شما که در کنار آب هستند، شهرهای ما در دامنه کوه‌ها هستند و ارتفاع آنها بالاتر از سطح دریاست.»

شهردار تهران گفت: «با توجه به آلودگی هوای شهر، ما ایده موتورهای برقی را دنبال می‌کنیم و برای کاهش هزینه استفاده از این موتورها به دنبال ایجاد سیستم سوآپ باتری هستیم.»

شهردار تهران از سفیر تایلند دعوت کرد که به پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو بپیوندد و با دوچرخه با او هم‌رکاب شود. سفیر تایلند با ابراز اینکه شگفت‌انگیز است که سطح رشد تهران و بانکوک یکسان است، گفت: «ما در آنجا هم آلودگی داریم. آلاینده پی ام ۲.۵ در بانکوک از حد مجاز بیشتر است. جمعیت در شهر بانکوک بالاست و خدمات‌دهی به آنها سخت است.»

ورا ووت پونگ پرا پاپانت با اشاره به اینکه رویکرد ما این بوده که شهروندان از بانکوک مهاجرت کنند و دولت سعی کرده با اشتغالزایی در بخش‌های دیگر کشور سیاست‌ گریز از پایتخت را پیش ببرد، گفت: «در سال ۲۰۲۰ ایران و تایلند شصت‌وپنجمین سالگرد روابط خود را جشن گرفتند و می‌خواهیم باغی به شکل تایلندی به عنوان نمادی برای دوستی در تهران ایجاد کنیم و درخواست داشتیم که جایی برای این کار در نظر بگیرید.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.