استقلال لابه‌لای غول‌ها، ‌پرسپولیس در جزیره «گوا»!

قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا 2021 در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور پایتخت مالزی به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد و 4 نماینده ایران حریفان خود را شناختند.

لیگ قهرمانان آسیا برای اولین‌بار در تاریخش در سال 2021 به جای 32 تیم با 40 تیم برگزار می‌شود. طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا سیدبندی منطقه غرب آسیا در 4 سطح 5 تیمی تقسیم می‌شد و در این فصل از لیگ قهرمانان هر منطقه به جای 4 گروه در 5 گروه 4 تیمی رقابت خواهند کرد.

در این مرحله از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل 10 گروهی‌شدن تیم‌های صدرنشین راهی مرحله بعد می‌شوند ولی 10 تیم رده دومی به مرحله بعد راه پیدا نمی‌کنند و تنها 6 تیم برتر رده دومی به مرحله بعد راه پیدا می‌کنند. بدین ترتیب از غرب آسیا 5 تیم صدرنشین و 3 تیم رده دومی برتر به مرحله بعد راه پیدا می‌کنند.

بعد از انجام قرعه‌کشی مسابقات استقلال، پرسپولیس، تراکتور و فولاد 4 نماینده ایران حریفان خود را شناختند. البته فولاد برای حضور در مرحله گروهی رقابت‌ها باید در پلی‌آف به مصاف العین امارات برود و در صورت پیروزی می‌تواند به دور گروهی برسد.

در پایان قرعه‌کشی امروز گروه‌های ده‌گانه در شرق و غرب آسیا مشخص شدند که در ادامه نتایج قرعه کشی در منطقه غرب آمده است:

گروه A: الهلال عربستان- شباب الاهلی امارات- استقلال تاجیکستان- پلی‌آف بین الغرافه قطر – آلمالیق ازبکستان

گروه B: شارجه امارات- تراکتور – پاختاکور ازبکستان- برنده پلی‌آف الوحده عربستان یا نیروهوایی عراق

گروهC: الدحیل قطر- الاهلی عربستان- استقلال ایران- الشرطه عراق

گروهD: السد قطر- النصر عربستان-  الوحدات اردن- برنده پلی‌آف بین العین امارات یا فولاد خوزستان

گروهE: پرسپولیس – الریان قطر- گوای هند-  برنده پلی‌آف بین الوحده امارات یا الزوراء عراق

مسأله مهم درباره فولاد خوزستان این است که آنها در تاریخ هجدهم فروردین 1400 باید به مصاف العین بروند تا بتوانند جواز حضور در دور گروهی را کسب کنند

در نگاه اول و با مشاهده نام تیم‌ها شاید بتوان حدس زد که استقلال در گروه سخت‎تری نسبت به سایر نمایندگان ایران قرار گرفته است. آبی‌های تهرانی با الدحیل قطر، الاهلی عربستان و الشرطه عراق همگروه شده‌اند. الدحیل به عنوان یکی از تیم‌های قدرتمند قطر که علی کریمی ستاره ایرانی را نیز به همراه دارد، الاهلی به عنوان یکی از سرسخت‌ترین رقبای عربستانی که همواره تیم‌های ایرانی را به دردسر انداخته و الشرطه‌ای که سال گذشته نیز با استقلال همگروه بود و کار آبی‌ها را برای صعود از گروه دشوار کرد.

پرسپولیس دیگر نماینده ایران در گروه پنجم مسابقات اگر چه الریان قطر یکی از تیم‌های خوب این کشور را کنار نامش می‌بیند اما گوای هند به عنوان یک تیم تازه وارد به مسابقات آسیایی به نظر حریف آسانی برای سرخپوشان می‌آید. دیگر حریف پرسپولیس از بین الوحده امارات و الزورای عراق شناخته می شود که هرکدام از این دو تیم بالا بیایند، نسبت به نماینده هند حریف سخت تری برای پرسپولیس خواهند بود.

مسأله مهم درباره فولاد خوزستان این است که آنها در تاریخ هجدهم فروردین 1400 باید به مصاف العین بروند تا بتوانند جواز حضور در دور گروهی را کسب کنند.

مرحله گروهی مسابقات نیز از بیست‌وپنجم فروردین تا دهم اردیبهشت ماه 1400 به صورت متمرکز برگزار می‌شود. البته که هنوز کشور میزبان مسابقات انتخاب نشده و باید دید بازی‌ها در کدام کشور انجام خواهد شد.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.