مراقبت از سلمان فارسی در برابر کرونا

تدابیر ویژه سازندگان سریال «سلمان فارسی» در روزهای کرونایی

فیلم‌برداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف‌شده بود از دهم مرداد مصادف با عید سعید قربان در منطقه مجن شهرستان شاهرود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شده است.

سریال «سلمان فارسی» از تولیدات مرکز سیما فیلم است که با نمایش ایران دوره ساسانی، بیزانس و حجاز به زندگی، زمانه و مهاجرت «سلمان فارسی» یار ایرانی پیامبر اسلام می‌پردازد. فیلم‌برداری این سریال از زمستان سال گذشته در کویر شهداد کرمان و جزیره قشم آغازشده بود. با فراگیر شدن ویروس کرونا، لوکیشن های داخلی مانند شاهرود و شهرک سینمایی نور، جایگزین لوکیشن های خارجی در ترکیه شد و سرانجام فیلم‌برداری آن از دهم مرداد، از سر گرفته شد. بنا به‌پیش بینی‌های صورت گرفته فیلم‌برداری سریال «سلمان فارسی» حدوداً 5 سال طول می‌کشد و بازیگران ایرانی و خارجی از کشورهای یونان، مراکش، تونس و … در آن بازی خواهند کرد.

حسین طاهری تهیه‌کننده سریال در مورد کار کردن در شرایط کرونایی گفته است:«تلاش بر این است تا هر روز افراد حاضر در پروژه بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، کنترل و تب سنجی شوند. وی گفت این اقدامات در دفتر مرکزی تهران، شهرک سینمایی غزالی، کارگاه‌ها و محل فیلم‌برداری و همین‌طور محل ساخت لوکیشن های شاهرود به‌طور مستمر انجام می‌شود. طاهری با اشاره به توزیع روزانه حدود ١٥٠٠ ماسك و دستكش و مواد ضدعفونی کننده در میان عوامل سریال گفت به‌منظور حفظ سلامت افراد، در تمام مدت‌زمان فیلم‌برداری آمبولانسی مجهز به همراه پرسنلی کار آزموده در محل لوکیشن شاهرود حضور دارد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.