پسر 11 ساله و 110 سانتی، پدیده لیگ ایران!

قهرمان تنیس روی میز نونهالان ایران با حضور در لیگ برتر بزرگسالان توجه همه را به خود جلب کرد

بنیامین فرجی، قهرمان یازده ساله تنیس روی میز نونهالان ایران به عنوان جوان‌ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر این رشته لقب گرفت.

یک بازیکن یازده ساله و 110 سانتی‌متری که برتری قدی‌اش نسبت به میز پینگ‌پنگ به 40 سانتیمتر هم نمی‌رسد، در لیگ برتر بزرگسالان حاضر شده و با ارایه یک نمایش فوق‌العاده میدان را ترک کرده تا توجه همه ازجمله سرمربی تیم‌ملی را به خود جلب کند.

البته در سال‌های اخیر شاهد ظهور برخی چهره‌ها به عنوان پدیده در رشته تنیس روی میز بودیم. نوید شمس آخرین نمونه از این پدیده‌ها بود که در سن خیلی پایین نامش مطرح شد و خیلی زود به رده بزرگسالان راه پیدا کرد، اما در جریان مرحله برگشت لیگ برتر تنیس روی میز یک پسر یازده ساله در حالی به میدان رفت که فقط سروگردن او بالاتر از ارتفاع میز پینگ‌پنگ دیده می شد. مصاف دیدنی بنیامین فرجی یازده ساله با تیم دانشگاه آزاد با مهرشاد پوده، از پینگ‌پنگ‌بازان مطرح کشور که نزدیک هم دنبال شد، توجه همه را به خود جلب کرد.

این پسر پینگ‌پنگ‌باز که در رده نونهالان مسابقه می‌دهد، خودش را به عنوان جوان‌ترین ورزشکار تاریخ لیگ برتر تنیس روی میز مطرح کرده است. او در شرایطی در این مسابقه مقابل رقیب بیست‌ودو ساله‌اش شکست خورد که با نتیجه 2 بر صفر پیش بود و فقط روی کم‌تجربگی در این جدال نزدیک نتیجه را واگذار کرد.

پدر بنیامین که خودش دستیار مدیر تیم‌های ملی تنیس روی میز و از قهرمانان سابق این رشته است، در این باره می‌گوید: «مهرشاد پوده حدود 22، 23 سال دارد و جزو 16 نفر برتر ایران است. او بازی را دو بر صفر از بنیامین عقب و در گیم سوم نیز بنیامین تا امتیاز 7 با حریفش برابر بود و می‌توانست برنده مسابقه باشد. درنهایت اما خیلی نزدیک این بازی به سود پوده تمام شد، اما یکی از زیباترین بازی‌های دور مقدماتی لیگ بود. سرمربی تیم‌ملی، مسئول کمیته برگزاری، رئیس هیأت تهران و خیلی‌ افراد دیگر در سالن بودند و همه به وجد آمدند.»

رضا فرجی در ادامه می‌افزاید: «خیلی مهم است که بنیامین در مسیر درستی قرار بگیرد و دیده‌شدن او در این سن کار مرا سخت می‌کند. او هم اکنون فقط سروگردنش بالاتر از میز است. حساب کنید ارتفاع میز پینگ‌پنگ 76 سانتیمتر است و بنیامین 110 سانتیمتر قد دارد. او از پنج سالگی پینگ‌پنگ را شروع کرد و الان هم عاشق این رشته است. حتی اوایل قدش به میز نمی‌رسید و روی میز می‌ایستاد. بعد از یک سال بنیامین توانست روی زمین بایستد و بازی کند.»

پدر بنیامین کرونا را عاملی برای جلوگیری از پیشرفت چشمگیر این پسر یازده ساله می‌داند و می‌گوید: «بنیامین در مسابقات نونهالان دیگر یک قهرمان همیشگی شده و باید در مسابقات بین‌المللی شرکت کند. متأسفانه به کرونا برخورد کردیم و او نتوانست در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کند؛ وگرنه کارهای بزرگ‌تری هم می‌کرد. او از نه سالگی در یازده ساله‌ها قهرمان شد و احدی هم به واسطه همین به او اعتماد و ریسک کرد. جدا از اینکه پدر بنیامین هستم، از نگاه یک کارشناس و ملی‌پوش سابق معتقدم او باید با این استعداد قهرمان بزرگی شود. متأسفانه فقط کرونا شرایط سختی را برای ما ایجاد کرده است.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.