شکایت کارگردان معروف به پلیس فتا

کارگردان معروف به دلیل سرقت و انتشار غیرمجاز آثار تولیداتش در فضای مجازی به پلیس فتا شکایت کرد.

در پی اعلام شکایت رسمی یکی از کارگردانان معروف کشورمان مبنی بر سرقت و انتشار غیرمجاز آثار تولیدی او در قالب فیلم سینمایی در سایت‌ها و کانال‌های فضای سایبر موضوع در دستورکار کارشناسان فنی پلیس فتا جهت رسیدگی قرار گرفت.

پس از بررسی‌های تخصصی و کشف ادله دیجیتال جرم، افراد مرتبط با این اقدام مجرمانه شناسایی  شدند.  پس از احضار و تحقیقات تکمیلی، پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی فرستاده شد.

هشدار پلیسی به متخلفان

معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به اینکه هر گونه بهره‌برداری یا انتشار غیرمجاز از آثار سینمایی بدون سیر مراحل اداری و قانونی تعیین‌شده جرم است. به متخلفان این حوزه هنری نسبت به پیامد‌های زیان‌آور این اقدام مجرمانه هشدار داد.

او گفت: «ساخت محصولات فرهنگی و هنری نظیر فیلم‌ها و سریال‌های سینمایی و تلویزیونی با هزینه‌های نسبتا بالا انجام می‌شود؛ هر گونه بهره‌برداری و انتشار غیرمجاز آثار تولیدی توسط سودجویان که عمدتا به دلایل خاص کسب منافع مالی و جذب مخاطب در کانال‌ها و پیج‌های شخصی صورت می‌پذیرد، باعث به وجود آمدن خسارت‌های مادی و معنوی به دست‌اندرکاران تولید آثار سینمایی می‌شود.»

سرهنگ پاشایی در ادامه افزود: «همواره شاهد ارجاع پرونده‌های قضائی و همچنین تماس‌های مختلفی از سوی اصحاب رسانه و دست‌اندرکاران تولید برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی هستیم. نسبت به سرقت و انتشار آثار تولیدی خود در فضای مجازی شکایت دارند. با انجام بررسی‌های فنی و کارشناسی و براساس سرنخ‌های به دست آمده مشخص می‌شود یکی از علت‌های اصلی افشا و انتشار آثار تولیدی شاکیان عدم رعایت‌ پروتکل‌های امنیتی نگهداری آثار تولیدی است.

در بعضی موارد شاهد انتشار غیرمجاز این آثار توسط سایر دست‌اندرکاران تولید هستیم. این مقوله شامل سریال‌های تلویزیونی در حال پخش هم می‌شود.»

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا به تمام سینماگران و تولیدکنندگان آثار سینمایی توصیه کرد: «محتوا‌های تولیدی در عرصه رسانه‌ها باید با رعایت پروتکل‌های امنیتی در جای مناسب ذخیره شود. با فیلترکردن دسترسی سایر افراد و حتی اعضای تیم تولید که می‌توانند به صورت سهوی و عمدی زمینه‌ساز انتشار آثار باشند، از وقوع این گونه جرایم جلوگیری کنید. مدیران سایت‌ها و کانال‌های فضای مجازی باید از بازنشر این‌گونه آثار خودداری کنند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.