پزشکان عاشقانه به مردم خدمت می کنند

متن پیام دکتر همتی به مناسبت روز پزشک بدین شرح است:

«پزشکی، نه فقط یک علم برای تشخیص و درمان بیماری‌ها، بلکه موهبت خداوند سبحان به پزشکان است تا با دانش خویش، نور امید به زندگی را در قلب بیماران، روشن نگه دارند و با دستان شفابخش، حافظ نعمتی بزرگ به نام سلامت در تار و پود انسان‌ها باشند.
در چند ماه گذشته، از‌ جان ‌گذشتگی جامعه پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا، ارزش کار پزشکان را بیشتر نمایان کرد تا ثابت شود که پزشکان و همه خادمین مردم در زمینه بهداشت و درمان، حتی به قیمت گذشتن از عمر و زندگی خویش، عاشق مردم هستند.
در حالی امسال روز پزشک را گرامی می‌داریم که متاسفانه تعدادی از پزشکان و کادر درمانی کشورمان از جمله یکی از پزشکان عزیز در بیمارستان نورافشار جمعیت هلال احمر و پزشک عزیز دیگر که داوطلبانه با مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر همکاری می‌کرد، در راه عمل به تکلیف و حین انجام وظیفه برای نجات جان بیماران مقابل ویروس کشنده کرونا، همچون شهدا به سوی معبود عروج کردند.
اما همان طور که انسانیت حدی ندارد، برای پزشکان نیز نمی‌توان مرزی قایل شد و به همین دلیل است که  خدمات پزشکی بخش مهمی از ماموریت‌های بشردوستانه جمعیت هلال احمر را در داخل و خارج کشور تشکیل می‌دهد تا این جمعیت عام‌المنفعه بخشی از خدمات خود را مدیون تلاش‌های پزشکانی باشد که خاطرات خوشی را برای بیماران و دردمندان، از دورافتاده‌ترین روستاهای ایران تا عتبات عالیات، سرزمین وحی و مناطقی از آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین، به جای گذاشته‌اند.
در زادروز حکیم بوعلی سینا، طبیب و دانشمند والا مقام ایرانی، “روز پزشک” را به تمامی پزشکان کشورم که خالصانه برای شفای بیماران می‌کوشند و پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر که بدون چشمداشت مرهم درد بیماران هستند، تبریک می گویم و از خداوند یکتا برای همه آنان عزت دنیوی و سعادت و اجر اخروی مسئلت دارم.
                                                                                                          دکتر کریم همتی
رئیس جمعیت هلال احمر»
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.