بیت‌کوین به کانال 56هزار دلار رسید

ارزش بازار تمام سکه‌های مجازی به حدود ۱.۷تریلیون دلار رسید

ارزش بیت‌کوین ۱۷درصد طی یک هفته افزایش داشته و به رکورد ۵۶۳۹۹.۹۹ دلار رسیده و سرمایه بازار آن را تا بیش از یک تریلیون دلار بالا برده است.

شهروند آنلاین: به گزارش رویترز، بیت‌کوین در روز جمعه رکورد جدیدی زد و سرمایه بازار آن به یک تریلیون دلار رسید. این درحالی است که تحلیلگران هشدار داده بودند افزایش ارزش بیت‌کوین یک نمایش اقتصادی و یک حمایت ضعیف در برابر کاهش ارزش سهام است.

ارزش محبوب‌ترین ارز مجازی دنیا ۱۷درصد طی یک هفته افزایش داشته و به بالاترین رقم ۵۶۳۹۹.۹۹ دلار رسیده است. بیت‌کوین ۷۰درصد طی ماه جاری میلادی افزایش قیمت داشته و آخرین‌بار با ۸درصد افزایش ۵۵۶۶۴ دلار معامله شده است.

افزایش ارزش بیت‌کوین نتیجه مقبولیت آن توسط سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگی مثل تسلا، مسترکارت و بانک نیویورک ملون است.

ارزش بازار تمام سکه‌های مجازی به حدود ۱.۷ تریلیون دلار رسیده است.

جان وو، مدیر یک شرکت تبادل و مدیریت ارز‌های دیجیتال با عنوان «آوا لبز» گفت: «اگر به طلا نگاه کنید ارزش بازار آن ۹ یا ۱۰ تریلیون دلار است. حتی اگر بیت‌کوین به نصف ارزش بازار طلا برسد، هنوز جا دارد ۴ برابر رشد کند و به ۲۰۰هزار دلار برسد؛ بنابراین دقیقا نمی‌دانیم رشد بیت‌کوین کی متوقف می‌شود».

هنوز هم بسیاری از تحلیلگران و سرمایه‌گذاران نسبت به این سرمایه مجازی بسیار بی‌ثبات که کاربرد چندانی در تجارت ندارد، مردد هستند.

 بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان اعلام کرد: «قیمت فعلی بیت‌کوین بسیار بالاتر از حد انتظار بوده است، ولی سرمایه‌های مجازی همچنان ضعیف‌ترین سرمایه‌ها در مبادلات هستند». این بانک سرمایه‌گذاری نوآوری در فناوری‌های مالی و پلتفرم‌های دیجیتال در اعتبارات و پرداخت‌ها را نتیجه تغییرات مالی ایجادشده طی بحران کرونا می‌داند.

سایر سرمایه‌گذاران در این هفته اعلام کردند بی‌ثباتی بیت‌کوین مانعی برای همه‌گیرشدن آن به‌عنوان یک شیوه پرداخت است.

ارزش ارز مجازی اتر هم در روز جمعه به بالاترین رقم ۱۹۷۴.۹۹ دلار رسید. افزایش ارزش بیت‌کوین سهام مربوط به ارز‌های مجازی را هم بالا برده است. سهام سیلورگیت کپیتال ۸.۲درصد افزایش یافته و سهام شرکت رایت بلاک چین که یک ماینر ارز مجازی است، ۱۳.۵درصد بالا رفته است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.