پاشینیان با رد درخواست استعفا از قصد کودتای نظامیان خبر داد

بحران سیاسی در ارمنستان

ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان در پی از سرگیری اعتراض‌های مردمی علیه دولت پاشینیان، خواستار استعفای نخست‌وزیر و دولت این کشور شد

شهروند آنلاین: نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان با برکناری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور، ارتش را به تلاش برای انجام کودتا علیه خود متهم کرد و از طرفدارانش خواست تا با هدف خنثی‌کردن کودتا به خیابان‌ها بیایند.

ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان در پی از سرگیری اعتراض‌های مردمی علیه دولت پاشینیان، خواستار استعفای نخست‌وزیر و دولت این کشور شد. در مقابل، پاشینیان، اونیک گاسپاریان، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان را از سمت خود برکنار کرد.

او همچنین خطاب به مردم اعلام کرد که نیروهای مسلح کشور در تلاش برای یک کودتای نظامی هستند و از هوادارانش خواست تا با حضور در ایروان، پایتخت، آنها را از رسیدن به خواست‌شان ناکام بگذارند.

ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان هنوز در خصوص ادعای پاشینیان در مورد تلاش برای کودتا واکنشی نشان نداده است.

در پی حصول توافق صلح میان ایروان و باکو که منجر به واگذاری حاکمیت بخش وسیعی از منطقه قره‌باغ به جمهوری آذربایجان شد، مردم و گروه‌های سیاسی مخالف با این توافق، طی ماه‌های اخیر با برگزاری تظاهرات خیابانی خواستار کناره‌گیری نخست‌وزیر شده‌اند.

پاشینیان تاکنون در برابر این خواست معترضان مقاومت کرده و از توافق صلح با جمهوری آذربایجان به‌عنوان اقدامی «ضروری» دفاع کرده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.