۲۵۰ هزار واکسن کرونای چینی ترخیص و تحویل داده شد

قدردانی سخنگوی وزارت خارجه از اهدای واکسن کرونا توسط دولت چین

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران، اولین محموله واکسن کرونای وارد شده از چین با حداقل زمان ممکن از سوی گمرک ترخیص و تحویل وزارت بهداشت شده است.

شهروند آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به همکاری ایران و چین در زمینه مهار کرونا، نوشت: «رابطه تمدنی ایران و چین موجب شده حتی مشکلات هم به فرصتی برای تقویت روابط تبدیل شود.«

سعید خطیب‌زاده در توییتی نوشت: «رابطه تمدنی ایران و چین موجب شده حتی مشکلات هم به فرصتی برای تقویت روابط تبدیل شود. همکاری برای مهار کرونا بار دیگر اهمیت روابط راهبردی دو کشور را تأیید کرد. از اهدای ۲۵۰ هزار واکسن کرونا توسط دولت جمهوری خلق چین به عنوان نماد جدیدی از دوستی دو ملت قدردانی می‌کنیم.»

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران اولین محموله واکسن کرونای واردشده از چین با حداقل زمان ممکن از سوی گمرک ترخیص و تحویل وزارت بهداشت شده است.

آن طور که مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران، در این باره گفته، این محموله ساخت کشور چین شامل ۲۵۰ هزار دوز واکسن بوده است.

او گفت که واکسن‌های چینی سومین محموله واکسن‌های وارداتی در مدت اخیر است و مانند دو محموله قبلی تحت نظارت مسئولان گمرک ایران تشریفات گمرکی آن در حداقل زمان و از پای پرواز صورت گرفته و بلافاصله به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

این در حالی است که پیش از این دو محموله واکسن کرونا از روسیه وارد کشور شده بود که اولین محموله ۱۶ بهمن ماه به فرودگاه امام‍‌خمینی‌(ره) رسید و حاوی چهار پالت واکسن اسپوتنیک روسی به وزن حدود ۶۴۰ کیلوگرم و ساخت کشور روسیه بود.

دومین محموله نیز ۲۵ بهمن ماه، وارد فرودگاه امام‌خمینی‌(ره) شد که این محموله ۳۲۴۲ کیلویی نیز واکسن اسپوتنیک ساخت کشور روسیه بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.