تلاش می‌کنیم سال آینده شرایط بهتری پیش روی ملت باشد

روحانی: «برجام از بس بزرگ بود، دنیا توطئه کرد تا کمرش را بشکند؛ ترامپ آمد تا توطئه‌ را اجرا کند»

بعضی‌ها فکر می‌کنند که دولت یازدهم و دوازدهم در احقاق حقوق مردم فقط در سایه برجام کار کرده است. البته برجام کار بسیار بزرگی برای احقاق حقوق مردم بوده است و از بس بزرگ بوده است دنیا توطئه کرد که کمر برجام را بشکند. آدم خاصی مثل ترامپ آمد و مجری توطئه‌های صهیونیست‌ها و ارتجاع در منطقه علیه برجام شد.

شهروندآنلاین: رئیس‌جمهوری گفت: «برجام از بس بزرگ بود دنیا توطئه کرد تا کمر برجام شکسته شود و آدمی مثل ترامپ آمد تا توطئه‌ها را اجرا کند.»

آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت در استان‌های ایلام و بوشهر با حضور ویدیوکنفرانسی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد.

حسن روحانی امروز در مراسم رونمایی از طرح‌های ملی وزارت نفت با بیان اینکه سال سختی از نظر شدت تحریم‌ها قرار داشتیم، گفت: «با این حال در همین وضعیت افتتاح‌های مهم و بزرگی را انجام دادیم البته ما روز‌های پنجشنبه کار افتتاح را انجام می‌دادیم، اما چون پنجشنبه تا پایان سال کم داریم روز‌ها را افزایش دادیم.»

او با تأکید بر اهمیت صنعت نفت و پتروشیمی افزود: «در سال ۹۹ تقریبا اتکایی به نفت نداشتیم و با کمترین اتکا کشور اداره شد. به طور کل در سه سال اخیر با کمترین وابستگی به کشور را اداره کردیم.»

رئیس‌جمهوری ادامه داد: «صنعت نفت ظاهرش نفت است، اما بخش اعظم بودجه ما را در ایران داشته و بیش از یک قرن است که این موضوع وجود دارد. همین امروز اگر شیر نفت و گاز بسته شود همه فعالیت‌ها تعطیل می‌شوند.»

روحانی با دفاع از عملکرد دولت در برجام اظهار داشت: «برجام از بس بزرگ بود دنیا توطئه کرد تا کمر برجام شکسته شود و آدمی مثل ترامپ آمد تا توطئه‌ها را اجرا کند.»

او اضافه کرد: «قطر از میادین مشترک گازی دوبرابر ما استفاده می‌کرد، اما این حق امروز به صورت مساوی استفاده می‌شود. امروز در غرب کارون که منابع نفتی مشترک با همسایه عزیزمان عراق داریم تولیدات در این منطقه و در این دولت پنج برابر شده است؛ یعنی حق مردم را که از دست می‌رفته سرمایه‌گذاری کردیم تا حق‌شان برگردد. امروز یک میدان مشترک توسعه داریم که در آغاز دولت هیچ استفاده‌ای از این میدان نمی‌کردیم، اما با تلاش‌هایی که در سال ۹۲ و به بعد صورت گرفت ما امروز به ۳۰ هزار بشکه بهره‌برداری رسیدیم . امروز فاز دوم را بهره‌برداری کردیم و می‌توانیم ۶۰ هزار بشکه بهره‌برداری کنیم. سوال کردم در این موضوع آیا از نیرو‌های خارجی استفاده شده است و پاسخ منفی بوده که همه را کارگران و مهندسان و کارشناسان ایرانی انجام دادند.»

او با قصاب و قاتل توصیف‌کردن ترامپ گفت: «دولت جدید ۴ بار اعتراف کرده فشار حداکثری دولت قبلی غلط بوده و این بزرگ‌ترین موفقیت ما در طول تاریخ بوده که عاملان تحریم می‌گویند فشار و تحریم به جایی نرسیده است و تلاش می‌کنیم سال آینده شرایط بهتری پیش روی ملت عزیزمان باشد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.