پایان فکری در استقلال؛ فرهاد مجیدی می‌آید؟

سرمربی استقلال بعد از تساوی با مس رفسنجان از سمتش برکنار شد و فرهاد مجیدی گزینه جدی آبی‌هاست

محمود فکری پس از 16 هفته حضور روی نیمکت استقلال، در آستانه جدایی از جمع آبی‌پوشان قرار دارد.

آغاز نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ‌برتر و توقف استقلال در رفسنجان، آینده کاری محمود فکری را در خطر قرار داده و با افشای موضوع مذاکرات با گزینه‌های جانشینی همه در انتظار خبر رسمی جدایی سرمربی آبی‌پوشان از این تیم هستند.

پس از اینکه استقلال چندین هفته از رقابت‌های لیگ بیستم را در صدر جدول قرار داشت، نیم‌فصل نخست را با شکست مقابل سپاهان و ایستادن در جایگاه سوم به پایان رساند که این نتیجه با اعتراض شدید هواداران استقلال در فضای مجازی و همچنین تجمعات گوناگون در محل تمرین و حتی مقابل مجلس شورای اسلامی همراه شد.

با وجود این و در حالی که اخبار متناقضی درباره نیمکت استقلال منتشر می‌شد، در نهایت و با تصمیم اعضای هیأت‌مدیره محمود فکری در سمت خود ابقا شد تا او نیم‌فصل دوم را نیز به‌عنوان سرمربی استقلال آغاز کند؛ موضوعی که احمد مددی با حضور در تمرین استقلال روی آن صحه گذاشت.

نتایج ناامیدکننده استقلال از یک‌سو و فشار هواداری از سوی دیگر باعث شده است که احتمالا هیأت‌مدیره باشگاه درخصوص نیمکت استقلال تصمیم جدی بگیرد و به نظر می‌رسد محمود فکری به پایان کارش رسیده و تنها باید به انتظار اعلام خبر رسمی جدایی او از جمع آبی‌پوشان نشست.

اما پس از توقف بدموقع آبی‌پوشان مقابل مس و رسیدن اختلاف آنها با پرسپولیس صدرنشین به 6 امتیاز، اکنون اخبار خبر از پایان کار محمود فکری در استقلال می‌دهند. در این شرایط اعضای هیأت‌مدیره نیز که هریک دوست دارند انتخاب سرمربی از مسیر دلخواه آنان بگذرد، در حال مذاکره با گزینه‌های محتملی هستند که حدس‌زدن نام آنها چندان دشوار نیست.

در صورتی که اخبار غیررسمی رنگ و روی واقعیت به خود بگیرند، استقلال یکی از گزینه‌های قابل انتظار را به‌عنوان سرمربی انتخاب خواهد کرد، مگر اینکه اتفاق عجیب و غریبی رخ بدهد و مدیران تیم بخواهند پای سرمربی تیم‌شان بایستند. چیزی که نگاهی به همین یکی دوسال اسنقلال  نشان می‌دهد انتظار عجیبی است!

جالب اینکه از زمان اوج‌گرفتن شایعه باشگاه استقلال هیچ تلاشی برای تکذیب آن نکرده تا این خبر قطعی به نظر برسد، همان‌طور که محمدحسین میثاقی هم دیشب در برنامه‌اش گفت محمود فکری و استقلال به نقطه پایان رسیدند. خبری که مدیران استقلال در مقابلش سکوت کردند.

در این شرایط امتیازات از دست‌رفته در هفته‌های آتی قابل جبران است اما وقتی مدیریت تیم از دست می‌رود، جمع‌کردن حواشی و همدل‌کردن تیم برای نتیجه‌گیری بسیار سخت خواهد شد. فکری با همه تلاش‌های صادقانه‌ای که داشت، به نظر می‌رسد نتوانست کاراکتر تأثیرگذاری برای آبی‌ها باشد و به نظر می‌رسد جای خود را باید به یک مربی جدید بدهد و او احتمالا کسی نخواهد بود جز فرهاد مجیدی. مربی‌ای که کنارگذاشتنش از استقلال ما را به یاد برکناری عجیب علی دایی از پرسپولیس انداخت.

فرهاد از نگاه تماشاگران استقلال و شاید اعضای هیأت‌مدیره بی‌دردسرترین  و شاید هم بهترین گزینه برای هدایت آبی‌هاست. او به دنبال تمام‌کردن مأاموریتش در جمع آبی‌ها بود اما به بهانه بازگرداندن استراماچونی؛ فرهاد مجیدی را کنار زدند و محمود فکری از راه رسید، در حالی که اگر این اتفاق رخ نمی‌داد، شاید در سال‌های آتی و با توجه به تجربیات بیشتری که محمود فکری از مربیگری در لیگ‌برتر کسب می‌کرد، گزینه بهتری برای استقلال می‌شد.

تغییر برای تغییر؛ فرهاد مجیدی به جای محمود فکری؛ اتفاق محتمل امروز و شاید روزهای آینده باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.