عربستان شرط اصلی شرکت در حج را اعلام کرد

شرط اصلی شرکت در حج، دریافت واکسن کرونا شد

عربستان پذیرش شرکت‌کنندگان در مراسم حج سال آینده را مشروط به دریافت واکسن کرونا دانست و از آن به‌عنوان شرط اصلی مشارکت در مناسک حج نام برد.

شهروند آنلاین: توفیق الربیعه، وزیر بهداشت عربستان پذیرش شرکت‌کنندگان در مراسم حج سال آینده را مشروط به دریافت واکسن کرونا دانست و از آن به‌عنوان شرط اصلی مشارکت در مناسک حج نام برد.

الربیعه گفت: «دریافت واکسن کرونا برای افرادی که مایل به شرکت در مراسم حج هستند، لازم و ضروری است زیرا یکی از شرایط مشارکت در مراسم حج آینده است.»

وزیر بهداشت عربستان با تأکید بر لزوم تشکیل کمیته تزریق دوزهای واکسن کرونا به شرکت‌کنندگان در مراسم حج و عمره، گفت که ما باید نیروهای دست‌اندرکار مورد نیاز جهت راه‌اندازی مراکز بهداشت در مکه مکرمه و مشاعر مقدسه و مدینه منوره و گذرگاه‌های ورود حجاج جهت ادای مناسک حج در سال ۲۰۲۱ را تأمین و فراهم کنیم.»

مراسم حج امسال با توجه به شیوع بیماری واگیردار کرونا به‌طور استثنایی برگزار شد و فقط حدود ۱۰هزار تن از حجاج داخل عربستان در آن مشارکت کردند، این درحالی است که تقریبا دومیلیون و ۵۰۰هزار حاجی از سراسر جهان در حج سال ۱۳۹۸ حضور داشتند.

با توجه به اینکه عربستان سالانه درآمد زیادی از حج و عمره به‌ دست‌ می‌آورد، لغو اعمال حج امسال برای مقابله با شیوع اپیدمی کرونا منجر به خسارت میلیارد دلاری به عربستان ‌شد. این خسارت حدود ۱۲میلیارد دلار گزارش شده است.

همچنین لغو مراسم حج امسال ضربه جدی برای طرح چشم‌انداز ۲۰۳۰ محمد بن‌سلمان ولیعد سعودی است که در آن افزایش شمار زائران یکی از راه‌های کاهش تکیه بر درآمدهای نفتی عنوان شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.