هشدار در مورد تغییر رنگ کرونایی شهرها در نوروز

تزریق واکسن به اتباع خارجی همزمان با مردم کشور

چنانچه در طول تعطیلات وضعیت شهری تغییر کند و قرمز یا نارنجی شود، مسافران سه روز مهلت دارند که از آن شهر خارج شوند و مسافری هم نمی‌تواند وارد آن شهر بشود.

شهروند آنلاین: حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در شصتمین جلسه این کمیته، دستورالعمل های سفرهای نوروزی در شرایط کرونا را مورد بحث و بررسی قرار داد.

او با اشاره به در پیش‌بودن تعطیلات نوروزی گفت: «اصل بر نرفتن سفر و پرهیز هرگونه جابه‌جایی بین‌شهری است. سفر به شهرها و از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی ممنوع است و از بیست‌وپنجم اسفندماه که رنگ‌بندی شهرها اعلام می‌شود، تا پانزدهم فروردین‌ماه به همان منوال خواهد بود.»

او در همین راستا افزود: «چنانچه در طول تعطیلات وضعیت شهری تغییر کند و قرمز یا نارنجی شود، مسافران سه روز مهلت دارند که از آن شهر خارج شوند و مسافری هم نمی‌تواند وارد آن شهر بشود.»

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: «هم استان‌ها و هم نیروی انتظامی برای کنترل کامل شهرهای قرمز و نارنجی متمرکز باشند.»

ذوالفقاری بر عدم تشویق مردم به سفر تأکید کرد و گفت: «حتما باید فاصله اجتماعی رعایت شود و این فقط مختص افرادی که به سفر می‌‎روند، نخواهد بود.»

در این نشست پیشنهاد شد اگر افرادی که تست آنها مثبت باشد و قرنطینه را رعایت نکنند و سفر بروند، ضمن جلوگیری در مسیر و برگرداندن مبلغی را جریمه خواهند شد و باید به مراکز قرنطینه بروند.

در این جلسه نماینده اصناف و کسبه هم گزارش‌هایی را ارایه کرد و تأکید شد که مصوبه‌ای برای محدودیت زمانی ساعات کار کسبه وجود ندارد اما محدودیت تردد شبانه همچنان ادامه دارد.

همچنین در این جلسه به بحث واکسن اتباع خارجی اشاره شد و ذوالفقاری با بیان اینکه با اتباع خارجی در کشور ما همانند هموطنان خودمان در درمان رفتار می‌شود، گفت: «بحث تزریق واکسن به اتباع خارجی همزمان با مردم کشور مطرح است و کمیساریای عالی پناهندگان آمادگی کمک دارد برای واکسیناسیون اتباع خارجی و می‌تواند واکسن‌هایی که مورد تأیید وزارت بهداشت باشد را برای این قشر وارد کند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.