ایرانسل پرچمدار توسعۀ ارتباطات روستایی

تقدیر وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات از اقدامات ایرانسل در توسعۀ ارتباطی روستایی استان هرمزگان

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی حوزۀ روستایی استان هرمزگان، ایرانسل را پرچمدار توسعۀ ارتباطات روستایی در هرمزگان برشمرد و از تحول ارتباطی ایجاد شده توسط ایرانسل در این استان، به خصوص در منطقۀ بشاگرد تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در این مراسم که صبح چهارشنبه، ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۹، در سالن همایش‌های استانداری هرمزگان برگزار شد، مهندس محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، دکتر احمد مرادی، دکتر محمد آشوری و مهندس منصور آرامی نمایندگان مردم بندرعباس، بوموسی، خمیر و حاجی‌آباد در مجلس شورای اسلامی، دکتر سید ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، مهندس مهرداد ترابیان مجری‌طرح ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، مهندس احد قویدل‌فرد مدیرکل فناوری‌اطلاعات و ارتباطات هرمزگان، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و جمعی از مدیران حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات حضور داشتند.

در این مراسم، طی ارتباط آنلاین از استانداری هرمزگان با سایت‌های ایرانسل در دو روستای خمینی‌شهر و محمودآباد، به نمایندگی از  سایت‌های احداث شده در کل استان، این سایت‌ها توسط وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و استاندار هرمزگان، رسماً افتتاح شدند.

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در این مراسم با اشاره به رشد شاخص توسعۀ ارتباطات روستایی هرمزگان از ۶۰ به ۸۶ درصد، طی ۶ ماهۀ اخیر، از دست‌اندرکاران اجرای پروژه‌های توسعۀ ارتباطی حوزۀ روستایی این استان تقدیر کرد.

آذری‌جهرمی فراهم شدن امکان نظارت مردم بر مسؤولان را از برکات و دستاوردهای توسعۀ ابزارهای ارتباطی و فضای مجازی برشمرد و گام بعدی پس از ایجاد زیرساخت ارتباطی را، توانمندسازی ساکنان روستاها برای استفاده از ظرفیت موجود، از جمله فروش محصول به نقاط دور دست و…، عنوان کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سایت 5G ایرانسل در جزیرۀ کیش در استان هرمزگان، از اقدامات ایرانسل در حوزۀ ارتباط روستایی این استان تقدیر کرد و با بیان اینکه ایرانسل پرچمدار توسعۀ ارتباطات روستایی در هرمزگان بوده است، از تحول بزرگ ارتباطی ایجاد شده در منطقۀ بشاگرد توسط ایرانسل، تقدیر و به خصوص از دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل و تیم‌های فنی و پروژۀ ایرانسل تشکر کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه اقدامات انجام شده، وظیفۀ مسؤولان بوده و از این بابت منتی وجود ندارد، «عیدی» ساکنان مناطق تحت پوشش سایت‌های جدید را، استفاده از یک هفته اینترنت رایگان اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به نقش پررنگ ایرانسل در توسعۀ ارتباطی منطقۀ بشاگرد، از مشارکت ایرانسل و استانداری هرمزگان برای احداث ۱۰ زمین چمن مصنوعی روستایی در این منطقه خبر داد.

در این مراسم، همچنین مدیرعامل ایرانسل طی سخنانی، با اشاره به اینکه طی دو دهۀ گذشته، داشتن مخابرات روستایی، با هزاران مشکل، یکی از آرزوهای هموطنان ما در روستاهای کشور بود، تصریح کرد: امروز به لطف پیشرفت فناوری‌های ارتباطاتیِ موبایل و امواج و همچنین ارادۀ دولتمردان و سیاستگذاران ایران اسلامی و نهایتاً تلاش جوانان و متخصصان این کشور، شاهد تحول ارتباطی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور عزیزمان هستیم.

وی افزود: اگر روزی داشتن یکی دو خط تلفن کابینی، مایۀ شادی مردم روستا بود، امروز دسترسی به نسل‌های جدید، سرعت و کیفیت بالاتر اینترنت و اتصال به شبکۀ جهانی نه تنها نیاز مردم، بلکه مطالبۀ جدی هموطنان ما در روستاهای کشور است و ما در ایرانسل به عنوان اپراتوری که علاوه بر پیشرو بودن در توسعه نسل‌های جدید، بیشترین رشد را در توسعه اینترنت پرسرعتِ روستایی، در محروم‌ترین نقاط کشور داشته‌ایم، به این موضوع افتخار می‌کنیم.

عباسی‌آرند تأکید کرد: اینترنت پر سرعت، دیگر خدمتی لوکس نیست، بلکه نیاز جدی زندگی، تحصیل، کسب‌وکار، درمان و… برای همۀ مردم است. ICT این امکان را فراهم کرده است که شکافِ عدالت اجتماعی، بین شهر و روستا، روز‌به‌روز کم شود.

وی گفت: برای ما در ایرانسل، باعث مباهات و افتخار است که بار اصلی توسعۀ ارتباطات روستایی در استان‌های «هرمزگان»، «سیستان و بلوچستان» و «کهگیلویه و بویراحمد» به ایرانسل واگذار شد و امروز به همراه همکارانمان در وزارت ارتباطات، خوشحالیم در محضر مردم عزیز و سختی‌کشیدۀ این مناطق، شاهد راه‌اندازی رسمی دسترسی صدها روستا به اینترنت پرسرعت ایرانسل هستیم.

ایرانسل طی ماه‌های اخیر، علاوه بر استان هرمزگان، پروژۀ توسعۀ ارتباطی روستایی را در سراسر کشور، از جمله در استان سیستان و بلوچستان، در راستای تحقق عدالت ارتباطی و کاهش شکاف دیجیتالی پیش برده است.

ایرانسل همچنین ۲۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۹، طی مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در ساختمان مرکزی ایرانسل، از دسترسی ۱۰۳۴ روستا به شبکۀ ملی اطلاعات رونمایی کرده بود.

همچنین بر اساس آخرین گزارش رسمی «طرح توسعۀ زیرساخت خدمات الکترونیکی روستایی»، منتشر شده توسط وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، پوشش شبکۀ اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل (3G و 4G) در روستاها، نزدیک به سه برابر دیگر اپراتورها است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.