کرونا، روایت و تجلیل

تجلیل جامعه پزشکی از ایرانسل برای حمایت از مدافعان سلامت

همزمان با یک‌سالگی شیوع ویروس کرونا در ایران، طی مراسمی، از اهتمام ویژه ایرانسل به همراهی و حمایت از مدافعان سلامت در راستای مسئولیت اجتماعی، تقدیر و لوح‌ویژه‌ای از سوی وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی، به مدیرعامل ایرانسل اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این مراسم با عنوان «اختتامیه رویداد کرونا روایت و تجلیل از حامیان مدافعان سلامت»، صبح دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹، با حضور وزیر امور خارجه، رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی، شهردار تهران، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیر قرارگاه مبارزه با کرونای ستاد کل نیروهای مسلح و شماری از مدیران، پیشکسوتان و فعالان عرصه سلامت و رسانه در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار و از ایرانسل به خاطر همراهی و حمایت از مدافعان سلامت و جامعه پزشکی، با اهدای لوح‌ویژه، تجلیل شد.

وزیر امور خارجه، طی سخنانی در این رویداد گفت: «ویروس کرونا نشان داد که چقدر جهان به هم پیوسته است و در دنیای جهانی‌شده نمی‌توانیم با فشار بر دیگران برای خود آینده بسازیم.»

ظریف ابراز امیدواری کرد: «ان‌شاءالله با خرید و تولید واکسن، قرن جدید، با عبور موفقیت‌آمیز از دو ویروس مهلک تحریم و کرونا، قرن خوبی برای همه ما باشد.»

همچنین رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور هدف از برگزاری این رویداد را زنده نگه داشتن یاد شهدای سلامت، ثبت لحظات ماندگار مبارزه با کرونا و تقدیر از حامیان و مدافعان نظام سلامت عنوان کرد.

شهردار تهران نیز در این رویداد، تاب‌آوری شهرها در برابر همه‌گیری بیماری کرونا را یک مقیاس مهم جهانی دانست و گفت که خوشبختانه، در تهران وضعیت آبرومندی داشتیم و ان‌شاءالله با انجام واکسیناسیون مناسب، این پرونده را به خوبی ببندیم.

معاون کل وزارت بهداشت نیز در این مراسم با بیان اینکه کرونا فقر ناشی از سلامت را تشدید کرده است و ما باید خیلی حواس‌مان به جیب مردم باشد، گفت: «در برابر شهدای سلامت، سر تعظیم فرود می‌آوریم. از دست دادن حتی یک نفر هم تراژدی است.»

پیش از این نیز ایرانسل در راستای مسئولیت اجتماعی خود و برای تسهیل زندگی و آگاه‌سازی مشترکان درباره بیماری COVID-19، اقداماتی برای آموزش آنلاین، ارایه اینترنت ثابت رایگان، کمک نقدی به مراکز درمانی و نهادهای مرتبط با پیشگیری و درمان کرونا در استان‌های مختلف، دورکاری حداکثری کارکنان، بسترسازی برای ایجاد جلسات برخی نهادها، سازمان‌ها و کسب‌وکارها (از جمله مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، رایگان‌کردن محتواهای ارایه‌شده در تلویزیون اینترنتی لنز، ارایه مکالمه رایگان به مدافعان سلامت، اهدای تبلت، سیم‌کارت و دیتای رایگان به دانش‌آموزان مناطق محروم، افزایش درگاه‌های پرداخت در اپلیکیشن ایرانسل من، تغییر اعلان‌های اطلاع‌رسان تماس‌های شبکه، ارایه اینترنت هدیه به معلمان دلسوز و تغییر موقت نام شبکه را به نتیجه رسانده است.

این رویداد، با لبیک به دعوت  رهبری، با هدف ثبت و ضبط رویدادها و مجاهدت‌های دوران مبارزه با کرونا به زبان هنر، در دو بخش، شامل جشنواره «کرونا روایت یک سال همدلی و ایثار» و «ارتقای سلامت جامعه و مسئولیت اجتماعی» توسط وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی برگزار شد که در بخش دوم، از ایرانسل به خاطر همراهی و حمایت از مدافعان سلامت و جامعه پزشکی، با اهدای لوح‌ویژه، تجلیل شد. در بخش کرونا روایت هم ۸۰۰۰ اثر در جنبه‌های مختلف هنری داوری شدند و از آثار برتر تقدیر شد. در این مراسم همچنین از کتاب «کرونا روایت» (در چندین مجلد) و کتاب «نبرد ناشناخته» رونمایی شد.

در لوح‌ویژه اهداشده به  ایرانسل که به امضای دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر محمدرضا ظفرقندی رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی ایران رسیده، آمده است: «حماسه مدافعان سلامت محقق نمی‌شد اگر فرهنگ ایثار و همدلی در فرهنگ ملی-مذهبی ما جاری نبود. به‌عنوان نماینده جامعه پزشکی ایران از همراهی و حمایت شما در یک سال اخیر قدردانی می‌کنیم و بر این باور هستیم که خدمات و همراهی شما در حوزه مسئولیت اجتماعی، به‌ویژه سلامت ایرانیان، همچنان ادامه خواهد داشت.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.