سازماندهی پلیس کشور تغییر می‌کند

سردار اشتری: امروز، ناجا مهربانی و اقتدار را توام با هم دارد

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به گستردگی ماموریت‌های این نیرو از برنامه‌های جدید برای تغییرات نوین و راهبردی سازمان پلیس در آینده‌ای نزدیک خبر داد

شهروند آنلاین: به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری‌ در نشست صمیمی با جمعی از فرماندهان و روحانیون پیشکسوت ناجا که در ستاد فرماندهی انتظامی استان اصفهان برگزار شد بیان داشت : اعیاد شعبانیه و سال نو را تبریک می گویم و امیدوارم با الطاف حضرت و عنایات حضرت ولی عصر (عج) ، دعای مقام معظم رهبری (مدظله العالی )، علما و مردم ایران سال خوبی را پیش رو داشته باشیم.

سردار اشتری سپس از برنامه‌های جدید برای تغییرات نوین و راهبردی سازمان پلیس خبر داد و گفت: سازمان نیروی انتظامی از ادغام 3 سازمان ژاندارمری، شهربانی و کمیته انقلاب اسلامی تشکیل شده که در این خصوص از فرمانده معظم کل قوا درخواست کردیم تا عنوان نیرو از روی این سازمان برداشته شود.

وی با اشاره به گستردگی ماموریت ها در نیروی انتظامی گفت: به دلیل همین گستردگی و گسترش نیرو با موافقت فرمانده معظم کل قوا ساختار جدید مرزبانی شکل گرفت و جایگاه آن نیز ارتقا پیدا کرد و در صورت موافقت مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) اجزای جدیدی از سازمان پلیس را نیز تعریف خواهیم کرد که مقدمات آن هم انجام شده است.

عالی‌ترین مقام نیروی انتظامی کشور سپس به توان بالای یگان ویژه ناجا اشاره کرد و اظهار داشت: در حادثه سیلی که سال 98 اتفاق افتاد اولین سازمانی که آماده بود و اطلاع رسانی کرد نیروی انتظامی بود و خدمات زیادی به سیل زدگان از سوی نیروهای ناجا به مردم سیل زده ارائه شد.

سردار اشتری به ذکر خاطره ای از سفر به شهرستان سیل زده “پل دختر” پرداخت و گفت: حین گشت زنی در شهر یک نفر به من مراجعه کرد و گفت اگر فرمانده و همکاران شما نبودند همه ما را سیل برده بود، بعداً متوجه شدیم همکاران ما حین گشت زنی متوجه طُغیان رودخانه شده و با اطلاع رسانی سریع افراد آن منطقه را از محل دور کرده بودند.

وی به تلاش مجاهدانه ماموران نیروی انتظامی در زمان شیوع کرونا هم اشاره کرد و اظهار داشت: ضمن تشکر از تلاش های بی وقفه  مدافعان سلامت کشور معتقدم که همکاران من اگر بیشتر از کادر درمان کار و تلاش نکرده باشند کمتر از آنها انجام ندادند.

فرمانده ناجا ادامه داد: نیروهای پلیس در بحث مقابله با احتکار اقلام بهداشتی تلاش های زیادی کرده و کشفیات بسیار خوبی داشتند، یگان ویژه هم با وسایلی که در اختیار داشت معابر را ضد عفونی کرد، پلیس فتا هم با شایعه سازان در فضای مجازی برخورد داشت و بیمارستان های ناجا عموماً در اختیار عوامل کادر درمان قرار گرفت.

سردار اشتری بزرگترین هنر ماموران پلیس را اجرای بدون تنش مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد و اظهار داشت: طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل محدویت ها مسئولیت سنگینی بود که پلیس به خوبی از عهده آن برآمد.

وی افزود: هر مصوبه ای که ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور تصویب می کند بخش مهمی از اجرای آن به ناجا برمی گردد و مفتخر هستیم که پلیس در این امر هم یاری رسان و خدمتگزار مردم است.

سردار اشتری با بیان اینکه امروز، ناجا مهربانی و اقتدار را توام با هم دارد اذعان کرد: براساس نظر سنجی که  در خصوص میزان رضایتمندی مردم از 32 دستگاه انجام شده نشان می دهد که مردم به پلیس علاقه مندتر شدند و این پیام خیلی خوبی است که من به شما پیشکسوتان ناجا تبریک می گویم.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.