برخی موانع برطرف شود، آماده‌ایم قدم‌ها را برداریم تا تحریم‌ها برداشته شود

روحانی: بخش خصوصی می‌تواند با ارز نیمایی واکسن را با نظارت وزارت بهداشت وارد کند

رئیس‌جمهوری با قدردانی از همراهی مردم در مبارزه با کرونا گفت:‌ «همه تلاش ما در این دولت این است که کاری بکنیم پایان این دولت مهار قابل‌قبول کرونا و ان‌شاءالله اگر بگذارند حداقل پایان بخشی از تحریم باشد.»

شهروندآنلاین: به گفته رئیس‌جمهوری همه تلاش ما این است که کاری کنیم پایان این دولت مهار قابل قبول کرونا و اگر بگذارند رفع بخشی از تحریم‌ها باشد. مبنای ما در هر دو مسأله باید عقلانیت و منافع ملی باشد. ترامپ رفته، ولی آثار شوم آن اَبله هنوز باقی است.

حسن روحانی رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به موضوعات مطرحه در این ستاد گفت: «سال ۹۹ را با سختی و فرازونشیب فراوان درحالی که تحریم ادامه داشت و از طرفی کرونا بود، گذراندیم.»

او ادامه داد: «الحمدالله ملت و کشور ما در مقایسه با جهان شرایط مناسبی دارد و مردم سنگ‌تمام گذاشتند و مسئولان هم کم نگذاشتند و همه به میدان آمدند و کمک کردند.»

رئیس‌جمهوری با اشاره به کاهش سفرهای نوروزی به دلیل وجود کرونا گفت: «آمار سفر قشم را روز پنجشنبه شنیدم، باید سر تعظیم در مقابل مردم فرود آورد که خودشان به این مناطق نرفتند. البته در ایام عید خودبه‌خود رعایت پروتکل‌ها ضعیف شد.»

او تأکید کرد: «همه تلاش ما این است که کاری کنیم پایان این دولت مهار قابل قبول کرونا و اگر بگذارند رفع بخشی از تحریم‌ها باشد. مبنای ما در هر دو مسأله باید عقلانیت و منافع ملی باشد. این بیماری سلامت و جان مردم را به خطر انداخته است.»

رئیس‌جمهوری افزود: «همه می‌خواهیم که پایان این دولت به گونه‌ای باشد که نه‌‌تنها اول مهر که زودتر و در شهریور ماه، دولت بعد مدارس و دانشگاه‌ها را باز کند. البته این موضوع خیلی اگر دارد، مانند اگر واکسن به موقع برسد.»

او تأکید کرد: «ما آماده‌ایم اگر برخی موانع برطرف شود، قدم‌ها را برداریم تا بخشی یا شاید همه تحریم‌ها را برداریم. تمام تلاش ما پایان دولت بدون تحریم و کروناست. حالا هر مقداری که در توان ما باشد، دنبال چنین مسیری هستیم. اگر ملت تصمیمی بگیرد، شدنی است، کل ملت اگر با هم تصمیمی بگیرند، به نتیجه می‌رسند.»

روحانی بیان داشت: «الان ترامپ رفته، ولی آثار شوم آن اَبله هنوز باقی است. امروز هم مصوب کردیم که بخش خصوصی هم بتواند با ارز نیمایی واکسن را با نظارت وزارت بهداشت وارد کند.»

او با تأکید بر اهمیت و اثر واکسن کرونا گفت: «۷۹۰ هزار دوز واکسن وارد شده و واکسن بیشتری هم وارد خواهد شد، ان‌شاءالله انتهای بهار واکسن‌های خودمان می‌رسد. این ویروس ترک‌تازی کرد و به هیچ چیز و هیچ‌ کس رحم نکرد.»

رئیس‌جمهوری گفت: «به نظر من پیک کرونا پایان یافته است. مقابله با این بیماری از ۱۴ ماه تا الان سهل‌تر و آسان‌تر شده است. من امیدم این است که تا پایان این دولت به طور کامل این بیماری مهار شود و تا آخر سال ۱۴۰۰ همه مردم واکسینه شوند. امید است واکسن خودمان را حتی بتوانیم در پایان سال صادر کنیم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.