۱۰۰ محکوم امنیتی و حوادث آبان ۹۸ در لیست عفو

عفو یک هزار و ۸۴۹ تن از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیرو‌های مسلح و تعزیرات حکومتی

در آستانه سالروز ولادت حضرت ولی عصر(عج) و ۱۲ فروردین، سالروز جمهوری اسلامی ایران رهبر انقلاب، با عفو یا تخفیف مجازات یک هزار و ۸۴۹ تن از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیرو‌های مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند. ۱۰۰ نفر از محکومان امنیتی نیز در این لیست عفو قرار دارند که تعدادی از محکومان حوادث آبان سال ۹۸ را نیز شامل می‌شود.

شهروندآنلاین: در آستانه سالروز ولادت حضرت ولی عصر(عج) و ۱۲ فروردین، سالروز جمهوری اسلامی ایران، رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات یک هزار و ۸۴۹ تن از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیرو‌های مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

۱۰۰ نفر از محکومان امنیتی نیز در این لیست عفو قرار دارند که تعدادی از محکومان حوادث آبان ماه سال ۹۸ را نیز شامل می‌شود.

یکی از ویژگی‌های عفو‌های دو سال اخیر قرارگرفتن نام محکومان امنیتی در لیست عفو است.

پیش‌تر نیز در سال ۹۹ در مناسبت‌های مختلف به درخواست رئیس قوه قضائیه از مقام معظم رهبری تعدادی از محکومان امنیتی نیز در کنار سایر محکومان مشمول عفو یا تخفیف مجازات شدند.

یکی از ویژگی‌های عفو‌های اخیر این است که برخی زندانیان مثل محکومان امنیتی که در دوره‌های قبل شامل عفو قرار نمی‌گرفتند در دوره تحول برای اولین‌بار از این امتیاز بهره‌مند شده و اسامی آنها نیز در لیست زندانیان عفوشده قرار گرفته است.

عفو محکومان امنیتی در ادامه اقداماتی همچون تفکیک جرایم سیاسی و امنیتی از هم و ابلاغ سند امنیت قضائی و اجرای برنامه تحول قضائی ازجمله مصادیق مهم تحول‌خواهی در قوه قضائیه هستند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.