خط و نشان سردار آزمون برای کریس رونالدو!

سردار آزمون در 26سالگی سی‌وچهارمین گل ملی‌اش را به ثمر رساند

سردار آزمون در دیدار امروز با تیم‌ملی سوریه سی و چهارمین گل ملی خودش را به ثمر رساند و امیدوار به رکوردشکنی بزرگ شده است.

در روزهایی که طرفداران فوتبال ایران در جریان بازی‌های تیم‌ملی پرتغال آرزو می‌کنند تا کریس رونالدو پایش به گلزنی باز نشود تا نتواند رکورد علی دایی را بشکند، سردار آزمون آهسته و پیوسته در مسیر رونالدو و دایی پیش می‌رود.

مهاجم اول تیم‌ملی ایران در ادامه درخشش خود در بازی‌های باشگاهی و ملی، امروز مقابل سوریه نیز یک گل دیگر به تعداد گل‌های ملی‌اش افزود و به عدد 34 رسید. سردار که تقریبا عادت کرده‌ایم در همه بازی‌های تیم‌ملی ایران پایش به گلزنی باز شود، در مسابقه دوستانه با سوریه در دقیقه 38 وقتی دروازه‌بان حریف ضربه طارمی را برگرداند، در ریباند با یک بغل پای حرفه‌ای و ساده توپ را به کنج دروازه سوریه فرستاد.

البته سردار آزمون اولین باری نبود که دروازه سوریه را باز می‌کرد. در جریان تساوی دو بر دو ایران و سوریه در ورزشگاه آزادی در مقدماتی جام‌جهانی 2018 آزمون هردوگل ایران را در زمان سرمربیگری کارلوس کی‌روش به ثمر رساند. آخرین باری که سردار برای تیم‌ملی گل زده بود، به مهرماه 99 برمی‌گشت که تک‌گل ایران مقابل ازبکستان را در یک بازی تدارکاتی به ثمر رساند.

مهاجم شماره 20 تیم‌ملی البته در اواسط نیمه دوم جای خود را به کریم انصاری‌فرد داد تا فرصت بازی و گلزنی به این ستاره باتجربه هم برسد. شاید اگر او تعویض نمی‌شد، باز هم فرصت گلزنی به سردار می‌رسید اما دراگان اسکوچیچ ترجیح داد آزمون بیشتر بازی نکند و فرصت گلزنی برای او در بازی‌های بعدی ایجاد شود.

با زدن این گل، شمار گل‌های ملی سردار آزمون به عدد 34 رسید تا این بازیکن برای عبور از علی کریمی در تعداد گل‌های زده ملی به 4 گل دیگر نیاز داشته باشد. درحال حاضر بهترین گلزن تاریخ بازی‌های ملی فوتبال ایران علی دایی است که 109 گل به ثمر رسانده است. بعد از دایی نیز علی کریمی با 38، جواد نکونام با ۳۹ و کریم باقری با ۵۰ گل، بیشترین تعداد گل‌های ملی را برای ایران به ثمر رسانده‌اند.

سردار ایرانی که همین چند هفته قبل تولد 26سالگی خود را جشن گرفت، حالا در تعداد گل‌های ملی به عدد 34 رسیده و با توجه به سن و سالش راه طولانی‌ای تا پایان فوتبال خود در پیش دارد. بی‌تردید با روندی که آزمون در پیش گرفته، او قطعا در سال‌های آینده نیز می‌تواند برای تیم‌ملی به میدان برود و تعداد گل‌هایش را بازهم افزایش بدهد.

اهالی فوتبال ایران خوب به یاد دارند که علی دایی در شرایطی 109 بار در رقابت‌های ملی پایش به گلزنی باز شد که تا 37سالگی بازی می‌کرد و حالا سردار آزمون حداقل 10سال تا رسیدن به رکورد دایی فرصت دارد. مسیری که قطعا در مدت گذشت آن کریس رونالدو هم بازنشسته شده و همین است که اهالی فوتبال ایران را به آینده سردار امیدوار می‌کند.

اگرچه تا 109 گل ملی علی دایی و 102 گل کریس رونالدو سردار راه زیادی در پیش دارد، اما امیدواربودن به آینده او و رسیدنش به رکوردی که در گذشته درباره‌اش صحبت هم کرده، مسأله مهمی است. اینکه رکورد بیشتر گل ملی فوتبال جهان حتی اگر در آینده‌ای نزدیک به کریس رونالدو برسد، بازهم به یک ایرانی برگردد و سردار ایران بعد از علی دایی بتواند نامش را در سال‌های آینده جاودانه کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.