ادعای سرقت برای تسویه حساب مالی

مرد جوان برای انتقامگیری دست به شکایت دروغین زد

مرد جوان به بهانه اختلاف حساب اموالی با متهم، اموالش را مخفي و ادعاي سرقت کرده بود. او با شکایت دروغین سعی در انتقام داشت که با هوشیاری ماموران پلیس آگاهی پایتخت لو رفت.

نهم اسفندماه ‌سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت از کارگاه تولیدی پوشاک با شکایت يكي از شهروندان در کلانتری 128 تهران‌نو تشكيل و با دستور قضائي به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد.

پیرامون موضوع از شاکی پرونده تحقیق به‌عمل آمد. او به مأموران گفت: «دارای کارگاه تولید پوشاک هستم. دو نفر به نام‌هاي امير و نسرين به‌عنوان خیاط و کارگر چرخکار در کارگاه و مجموعه مشغول به کار و فعالیت شدند. در طول مدت حضور نسرين، پدرش به اسم كامران چندین مرتبه به کارگاه تردد داشت. علت را از دخترش جویا شدم. او گفت که پدرش برای سرکشی به وی به محل کارگاه مراجعه کرده است. تا اینکه روز دهم دي‌ماه به دلیل اثاث‌کشی خانه‌ام در محل کار خود حضور نداشتم. فردای آن روز با مراجعه به کارگاه متوجه شدم مقادیر زیادی پوشاک و پارچه به ارزش تقریبی 160‌میلیون تومان کسر و به سرقت رفته است. موضوع را با کارگران خود در میان گذاشتم ولی درخصوص موضوع و خروج اموال اظهار بی‌اطلاعی کردند.

کارگران تولیدی پوشاک اظهار بی‌اطلاعی از سرقت اموال تولیدی می‌کردند. در ادامه از پدر نسرین به نام کامران تحقیق شد که او نیز اظهار بی‌اطلاعی از سرقت کارگاه کرد.

كامران در ادامه تحقيقات پلیسی گفت: «چندی قبل مبلغ 90‌میلیون تومان پول نقد را بابت شراکت در اختیار شاکی پرونده قرار دادم. به دلیل اعتمادی که بین طرفین وجود داشت قراردادی تنظیم نشد. تنها یک چک بابت ضمانت از او دریافت کردم. قرار شد که از پول پرداختی، پارچه خریداری شود، پس از تبدیل به البسه، سود حاصل از فروش پوشاک بین‌مان تقسیم شود. ولی پس از مدتی متوجه شدم بخشی از پول بابت خرید پارچه مورد استفاده قرار گرفته و بقیه پول را خود شاکی مورد استفاده شخصی‌اش قرار داده است.»

راز شکایت دروغین

شواهد و قرائن به‌دست آمده نيز نشان می‌داد بین شاكي و پدر نسرين اختلاف مالی وجود دارد. كامران نیز چک شاکی را برگشت زده است. اموال با اطلاع خود شاکی از کارگاه خارج و به محل امنی در خانه خود برای فروش انتقال داده شد که اظهارات شهود نیز موید همین موضوع است.

كارآگاهان با بررسی، پیگیری و جمع‌بندی دلایل و مدارک موجود متوجه شدند شکایت شاکی کذب است. در ادامه مأموران به محل دپوی اموال مسروقه رفتند. بنابراین همه اموال مورد ادعای شاکی شامل تعداد 9 طاقه انواع پارچه، تعداد 10 کیسه انواع لباس‌های مردانه کشف شد. همچنین این اموال به پایگاه منتقل و برابر صورتجلسه تنظیمی به شاکی بازگردانده شد.

سرهنگ كارآگاه «علي كنجوريان» رئيس پايگاه ششم پليس آگاهي تهران با اعلام این خبر گفت: «با توجه به موضوع مطروحه و اینکه موضوع صرفا اختلاف حساب بوده نهایتا طرفین با یکدیگر مصالحه و نسبت به جلب رضایت همدیگر اقدام کردند. درنهایت نتایج اقدامات و تحقیقات صورت گرفته به دادسرا گزارش و ارسال شد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.