کارگران پسماند پزشکی واکسینه می‌شوند

فاز اول واکسیناسیون کارگران بخش پسماند پزشکی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از شنبه ۲۱ فروردین آغاز می‌شود.

شهروندآنلاین- دویست دوز واکسن برای واکسیناسیون کارگران پسماند پزشکی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران. به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند، پزشک مقیم دارد و با نظارت وزارت بهداشت و رعایت پروتکل‌ها در فاز اول دویست دوز واکسن به کارگران مدیریت پسماند پزشکی تزریق می‌شود. صدرالدین علیپور ادامه می‌دهد: «در فازهای بعدی برای سایر پاکبانان و کارگران مجتمع پردازش آرادکوه و بخش انتقال پسماند این اتفاق خواهد افتاد.»

به باور علیپور همه پرسنلی که با پسماند عادی مرتبط‌اند نیز، در برنامه واکسیناسیون قرار دارند و اگر سرعت عمل تحویل واکسن‌ها بیشتر شود و فرآیند اداری آن طولانی نشود، تمامی این افراد به‌ زودی واکسینه می‌شوند. «سازمان پسماند همکاری‌ها را انجام داده که مناطق فهرست 17هزار کارگری که در حوزه رفت و روب مشغول فعالیت هستند را به وزارت بهداشت اعلام کنند تا تخصیص واکسن برای آنها اتفاق بیفتد.»

علیپور با اشاره به اینکه در سازمان مدیریت پسماند بخش ویژه‌ای به نام مدیریت پسماندهای پزشکی داریم که هیچ منطقه‌ای متولی آن نیست و موضوع به خود سازمان برمی‌گردد، می‌گوید: «این بخش حدود دویست نفر کارگر را شامل می‌شود که در جمع‌آوری، انتقال و دفن مستقیما با پسماند پزشکی مرتبط هستند. البته کارگران حوزه پسماندهای عادی سازمان مدیریت پسماند در اولویت دوم هستند که مجموع این افراد و بخش پسماند پزشکی به حدود هزار و ۶۵۰ نفر می‌رسد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.