چه کسی مسئول فیلترینگ کلاب‌هاوس است؟

توضیح سخنگوی قوه‌قضائیه درباره مرگ آزاده نامداری، دادگاه حسن رعیت و محمد امامی

غلامحسین اسماعیلی امروز در نشست خبری خود درباره دو پرونده مهم مفاسد اقتصادی واکنش نشان داد. او همچنین درباره مرگ آزاده نامداری توضیح داد.

شهروند آنلاین: امروز در نشست خبری سخنگوی قوه‌قضائیه، خبرنگاری درباره وضعیت مبارزه با مفاسد اقتصادی سوال کرد که فرصتی شد تا غلامحسین اسماعیلی درباره پرونده یک متهم مفاسد اقتصادی به نام حسن میرکاظمی واکنش نشان دهد.

اسماعیلی گفت: «دادگاه حسن میرکاظمی مشهور به رعیت دادگاهش در پس از نوروز در حال برگزاری است و نشان‌دهنده جدیت قوه‌قضائیه در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی است.

چه کسی مسئول فیلترینگ کلاب‌هاوس است؟

خبرنگاری درباره فیلترینگ کلاب‌هاوس از سخنگوی قوه‌قضائیه سوال پرسید. اسماعیلی بدون آنکه مسئولیت فیلترینگ این شبکه‌های اجتماعی را بر عهده بگیرد، گفت: «این شبکه بخشی از حوزه فضای مجازی کشور است که بارها درباره آن اعلام کردیم که نیازمند مدیریت و ساماندهی است. مکررا هم ما و هم رهبر معظم انقلاب از رهاشدگی فضای مجازی انتقاد و گله کرده‌ایم و هشدار داده‌ایم نباید رها شود. این مسئولیت به عهده دولت است. آنها باید همانگونه که در فضای حقیق اقداماتی را جهت مدیریت و ساماندهی انجام می‌دهند، باید این فضا را هم مدیریت کنند. چنانچه قصور و کوتاهی کردند، بایدپاسخگو باشند. این مبنای قوه‌قضائیه است و در این زمینه هم موضوعات را تعقیب می‌نیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.»

اسماعیلی همچنین درباره پرونده سیلی‌زدن به سرباز پلیس راهور گفت: «پرونده منتهی به صدور کیفرخواست شده و پرونده به دادگاه رفته است.»

چرا پرونده محمد امامی غیرعلنی شد؟

خبرنگاری پرسید چرا پرونده تهیه‌کننده سریال شهرزاد، محمد امامی به صورت غیرعلنی دنبال می‌شود؟ سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: «پرونده فرد مزبور به لحاظ اینکه از منظر دادگاه توأم با برخی نقایص در تحقیقات بود، موارد نقص توسط دادگاه در حال برطرف‌شدن است و پرونده مسیر قضائی خود را طی می‌کند.»

اسماعیلی درباره غیرعلنی‌شدن این جلسات گفت: «دادگاه غیرعلنی نشده است. کماکان علنی است. ولی فرق است بین علنی‌بودن دادگاه و انتشار جزئیات دادگاه. دادگاه کماکان علنی است و در چهارچوب قانون درباره انتشار مذاکرات دادگاه اقدام می‌شود.»

مرگ آزاده نامداری جنایی نیست

در بخش دیگری از این نشست خبرنگاری پرسید: «پزشکی قانونی مرگ آزاده نامداری را ناشی از خودکشی دانسته است. توضیح دهید آیا چنین نظریه‌ای مطرح است؟»

اسماعیلی در پاسخ به این سوال گفت: «خبری درباره اظهارنظر پزشکی قانونی منتشر شد درحالی که نظریه به دادگاه واصل نشده بود. تا امروز بررسی‌های پزشکی قانونی و قضائی، جنایی‌بودن این موضوع را منتفی می‌داند و این پرونده جنایی نیست. با توجه به اینکه پرونده باید در فضایی آرام تصمیم‌گیری و دنبال شود، اجازه دهید فضای جامعه آرام باشد و حالا که مشخص شده جنایتی در بین نبوده است، اجازه دهید در فضایی آرام پرونده در مراجع قانونی دنبال شود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.