آب پاکی روی دست مخالفان برگزاری المپیک

توماس باخ اعلام کرد المپیک توکیو قطعا در زمان مشخص‌شده برگزار می‌شود

در پی مخالفت‌هایی که با برگزاری المپیک با توجه به شیوع کرونا انجام شده اما کمیته بین‌المللی المپیک قصد دارد مسابقات را برگزار کند.

با توجه به اینکه ژاپن جشن ۱۰۰روز مانده تا آغاز بازی‌های المپیک را گرفت، برگزاری این رویداد وارد مرحله جدی‌تری شده است. اما در این میان افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن و نارضایتی مردم این کشور از برگزاری بازی‌ها، این نگرانی را به وجود آورده  که برگزاری المپیک توکیو دوباره متوقف شود.

در روزهای گذشته مخالفت‌های بسیاری با برگزاری المپیک با وجود شیوع گسترده  کرونا در ژاپن و سایر کشورها انجام شده اما مسئولان ورزش دنیا تصمیم خود را گرفته‌اند و قصد ندارند از این مسأله کوتاه بیایند.

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک هم در این خصوص پیامی را برای ورزشکاران سراسر جهان فرستاد و به نوعی خواست خیال آنها را راحت کند که بازی‌ها در اول مرداد افتتاح می‌شود.

باخ خطاب به ورزشکاران گفت: «فقط ۱۰۰ روز دیگر تا آغاز بازی‌ها باقی مانده است و این روزهای آخر آماده‌سازی، بسیار مهم است و من این را بر اساس تجربه خودم می‌گویم.»

باخ که قهرمان شمشیربازی المپیک مونترال است، ادامه داد: «مربی ما در ۱۰۰ روز مانده به المپیک توصیه خیلی خوبی به ما کرد. او گفت که در مورد تمام مشکلاتی که ممکن است در بازی‌ها با آن مواجه شویم، صحبت کرده‌ایم و اگر موردی پیش آمد که قبلا در مورد آن صحبت نکرده‌ایم، مشکل نیست. بنابراین شما ورزشکاران نیز با روحیه برای بازی‌ها آماده شوید و ما قبلا در مورد همه چیز صحبت کرده‌ایم. ما در بیست‌وسوم جولای (اول مرداد) در استادیوم المپیک توکیو منتظر شما خواهیم بود.»

با این تفاسیر مهم‌ترین رویداد ورزش جهان از اول مردادماه طبق برنامه قبلی با حضور نمایندگان کشورهای مختلف برگزار می‌شود و ورزشکاران به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.