بایدن: هرگز نباید از برجام خارج می‌شدیم

از حضور ایران در مذاکرات غیرمستقیم با ما و شرکایمان خوشحالیم

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت من فکر می‌کنم هنوز برای نتیجه‌گیری درباره (این مذاکرات) زود است، اما ما همچنان در حال مذاکره هستیم.

شهروند آنلاین: جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، برنامه ایران برای غنی‌سازی اورانیوم با خلوص ۶۰درصد را، در حالی که آمریکا و ایران در حال مذاکره غیرمستقیم برای احیای توافق هسته‌ای ۱۳۹۴ هستند، «غیرکمک‌کننده» خواند.

جو بایدن که در کنفرانس خبری در کاخ سفید با نخست‌وزیر ژاپن صحبت می‌کرد، در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدام ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی اظهار داشت: «ما از (اقدام) ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی حمایت نمی‌كنیم و به نظر ما اصلا کمکی نمی‌کند. این اقدام برخلاف توافق (برجام) است.»

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه اظهارات خود اضافه کرد: «با وجود این، خوشحالیم که ایران همچنان به مشاركت در گفت‌وگوها ادامه می‌دهد. در گفت‌وگوهای غیرمستقیم با ما و با شرکای ما بر سر چگونگی حرکت به جلو و آنچه برای بازگشت ما به برجام لازم است، به‌طوری که ما دوباره بخشی از آن باشیم.»

جو بایدن بار دیگر تأکید کرد که به نظر او آمریکا «هرگز نباید از این توافق خارج» می‌شد.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، من فکر می‌کنم هنوز برای نتیجه‌گیری درباره (این مذاکرات) زود است، اما ما همچنان در حال مذاکره هستیم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.