اعضای تیم‌ملی فوتبال واکسینه می‌شوند؟

فدراسیون فوتبال در انتظار تأیید وزارت بهداشت است

بعد از صحبت‌های علیرضا بیرانوند درباره نیاز به تزریق واکسن صحبت‌هایی درباره احتمال واکسیناسیون اعضای تیم‌ملی فوتبال در مسیر رسیدن به جام جهانی مطرح شده است.

شهروندآنلاین: پس از تخصیص سهمیه ۴۳۷ نفری برای حضور در مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو، حال درخواست واکسن کرونا از سوی دروازه‌بان تیم‌ملی فوتبال ایران در مسیر رقابت‌های انتخابی جام جهانی مطرح شده است. چه ورزشکاران المپیکی که انتخاب شده‌اند، چه آنهایی که در لیست انتظار هستند و چه آنهایی که در کادر اجرایی قرار دارند، بر اساس فهرستی که از طرف کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تأییدشده، واکسینه می‌شوند و این واکسیناسیون دو مرحله‌ای از چندی پیش آغاز شده است.

۲۹۲ نفر در فهرست المپیکی‌ها قرار دارند که تاکنون ۱۸۵ نفر آنها مرحله اول واکسن را تزریق کرده‌اند، در فهرست پارالمپیکی‌ها نیز ۱۴۵ نفر وجود دارد که ۱۱۵ نفر آنها واکسینه شده‌اند و سایر ورزشکاران و کادر اجرایی که تاکنون اقدام به تزریق نکرده‌اند، باید طی روزهای آینده در این رابطه اقدام کنند. در این رابطه صرفا ورزشکارانی که عازم المپیک می‌شوند، واکسن نخواهند زد، بلکه ورزشکارانی که در شرف برگزاری مسابقات انتخابی المپیک هستند و ورزشکارانی که در تمرینات به عنوان آلترناتیو حضور دارند، در لیست واکسیناسیون ورزشکاران قرار گرفته‌اند.

به تازگی اما، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم‌ملی فوتبال ایران از فدراسیون فوتبال درخواست کرده تا در راستای دریافت واکسن کرونا برای ملی‌پوشان اقدام کند. او عنوان کرده است که تیم‌ملی فوتبال، خردادماه برای برپایی اردوی آماده‌سازی به جزیره کیش می‌رود و خدایی‌ناکرده اگر یکی از بازیکنان کرونا بگیرد، باید دو هفته قرنطینه شود و عملا چهار بازی انتخابی جام جهانی در بحرین را از دست می‌دهد.

او با اشاره به اینکه با قنبرزاده، دبیرکل فدراسیون فوتبال، پزشک تیم‌ملی و مترجم اسکوچیچ صحبت کرده و به آنها گفته است به جای اینکه به فکر اردو در کیش باشند، فکری به حال واکسن بازیکنان تیم‌ملی کنند تا زمانی که بازیکنان به اردو می‌آیند، همه واکسن زده باشند، چراکه تاکنون صرفا بازیکنانی که در قطر بازی می‌کنند و شاید سردار آزمون (روسیه) واکسن زده باشند و هیچ بازیکن دیگری واکسن نزده است، برای بازی با سوریه نیز پنج روز در اتاق‌هایمان قرنطینه بودیم، چون تست کرونای سه بازیکن مثبت شده بود و  حتی غذای ما را بعد از تمرین در اتاق می‌گذاشتند.

در این راستا فدراسیون فوتبال اقدامات اولیه را انجام داد و منتظر تأیید وزارت ورزش است. قرار است وزارت ورزش با وزارت بهداشت مکاتبات اداری را برای واکسینه‌شدن اعضای تیم‌ملی فوتبال انجام بدهند و در صورتی که این مسأله تأیید شود، اعضای تیم‌ملی فوتبال هم قبل از حضور در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر واکسینه می‌شوند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.