آیا حقوق سربازی باز هم زیاد می‌شود؟

جزئیات افزایش حقوق سربازان

در حال حاضر با این افزایش حقوقی که اعمال شد، به‌طور میانگین ۷۲درصد از ۶۰درصد حداقل حقوق کارکنان نیرو‌های مسلح به سربازان پرداخت شده است.

بیست‌وپنجم فروردین‌ماه امسال بود که سردار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح اعلام کرد که حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد. خبری که خیلی زود مورد توجه سربازان قرار گرفته و انتظار برای افزایش حقوق‌ها آغاز شد. انتظاری که البته چندان طولانی نشد و در پیش از ظهر روز سه‌شنبه، سی‌ویکم فروردین‌ماه، ستاد کل نیرو‌های مسلح اعلام کرد که حقوق سربازان افزایش یافت.

برابر این اطلاعیه پیگیری ستاد کل نیرو‌های مسلح و همکاری دولت و مجلس سبب شد تا از فروردین‌ماه امسال میانگین حقوق سربازان از ۴۴۰هزار تومان در سال ۱۳۹۹ به یک‌میلیون و 500هزار تومان در سال ۱۴۰۰ برسد، به‌طوری که درحال حاضر حداقل حقوق پرداختی به کارکنان موصوف در مناطق عادی یک‌میلیون و ۵۰هزار تومان و حداکثر آن نیز چهارمیلیون تومان در مناطق عملیاتی است. همچنین اعلام شد که به کارکنان وظیفه متأهل و کارکنان وظیفه نخبه حقوق معادل ۱۰۰درصد مبنای قانون خدمت وظیفه عمومی پرداخت خواهد شد که رقم آن در مناطق عادی دومیلیون تومان و در سایر مناطق نیز علاوه بر حقوق، فوق‌العاده‌ها نیز به آن اضافه می‌شود.

جزئیات بیشتر از افزایش حقوق سربازان

امیرغلامرضا رحیمی‌پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح، درباره جزئیات افزایش حقوق سربازان گفت: «این موضوع در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده و خوشبختانه با پیگیری‌هایی که انجام شد، از همان اول فروردین‌ماه حقوق سربازان با مبلغ جدید به حساب آنان واریز شد.»

او درباره اینکه آیا احتمال داره که در سال‌جاری بازهم شاهد افزایش حقوق سربازان باشیم، گفت: «موضوع افزایش حقوق سربازان از جمله مواردی است که در لایحه بودجه به آن پرداخته می‌شود، لذا هرگونه افزایش حقوق جدید هم باید در بودجه پیش‌بینی شود و ما از حالا در حال رایزنی و پیگیری هستیم که حقوق سربازان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نیز افزایش پیدا کند.»

رحیمی‌پور با بیان اینکه طبق قانون خدمت وظیفه عمومی حقوق سربازان وظیفه باید حداقل 60درصد و حداکثر 90درصـد حداقل حقوق کارکنان نیرو‌های مسلح باشد، گفت: «درحال حاضر با این افزایش حقوقی که اعمال شد، به‌طور میانگین ۷۲درصد از ۶۰درصد حداقل حقوق کارکنان نیرو‌های مسلح به سربازان پرداخت شده است. برای سربازان متأهل و نخبه و نیز سربازان مناطق عملیاتی و مرزی نیز بین ۹۰ تا ۱۰۰درصد این امر محقق شده است و این سربازان معادل یا نزدیک به ۶۰درصد حداقل حقوق کارکنان نیرو‌های مسلح را دریافت می‌کنند. ستاد کل نیرو‌های مسلح پیگیر است تا این افزایش حقوق در سال‌های آتی نیز ادامه پیدا کند.»

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره پرداخت فوق‌العاده عملیاتی و فوق‌العاده بدی آب و هوا به سربازان شاغل در مناطق عملیاتی و کمتر توسعه‌یافته نیز، گفت: «این رقم نیز افزایش یافته و به تناسب از ۸۰۰هزار تومان به بالا به حساب این دسته از سربازان واریز می‌شود.»

رحیمی‌پور از افزایش میزان هزینه سفر و تبدیل وضعیت پرداخت آن از فصلی به ماهانه نیز خبر داد و گفت: «پیش از این هزینه سفر کارکنان وظیفه که مسافت محل سکونت تا محل خدمت‌شان بیش از ۵۰ کیلومتر باشد، هر سه‌ماه یک‌بار به حسابشان واریز می‌شد، اما با پیگیری‌هایی که انجام شد، این مبلغ افزایش یافته و مقرر شد تا به شکل ماهانه به حساب سربازان واریز شود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.