به احیای زمین کمک کنیم

همکاری ایرانسل و سازمان محیط‌ زیست به مناسبت روز جهانی زمین پاک

ایرانسل در راستای مسؤلیت اجتماعی خود و با هدف آگاهی‌رسانی برای ترویج مصرف کمتر پلاستیک، تولید زباله کمتر و مصرف کمتر انرژی‌های تجدیدناپذیر با سازمان حفاظت محیط زیست همکاری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، همزمان با روزجهانی زمین، اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران و سازمان حفاظت محیط زیست، با هدف «مصرف کمتر پلاستیک»، «تولید زباله کمتر» و «مصرف بهینه انرژی‌های تجدیدناپذیر» که منجر به «زمین پاک»، «طبیعتی سالم» و «آینده‌ای روشن» می‌شود، همکاری مشترکی را آغاز کردند.

این همکاری در نخستین گام با پیگیری اهداف آموزشی، ترویجی و فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی بر بسترهای آماده اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران آغاز شده است و در ادامه نیز فعالیت‌های دیگری را در بر خواهد گرفت.

روز جهانی زمین مطابق با ۲۲ آوریل، جنبشی بین‌المللی در حوزه محیط‌ زیست است که برای «ارتقای آگاهی»، «آموزش مسائل محیط‌ زیست» و «ترویج فرهنگ حفاظت و پاسداری از زمین»، تلاش می‌کند. این جنش شعار سال جدید خود را «احیای زمین» انتخاب کرده است و در ایران نیز با شعار «احیای زمین؛ افزایش بهره‌وری برای توسعه» فعالیت‌های متعددی انجام خواهد پذیرفت.

به همین مناسبت، اولین اپراتور ارایه‌دهنده 5G در ایران و سازمان حفاظت از محیط‌ زیست، همکاری‌های مشترکی را آغاز کرده‌اند تا در راستای هدف احیای زمین گام بردارند.

ایرانسل پیش از این نیز با هدف حفاظت از محیط زیست، از اسفند ۱۳۹۶، پروژه مشارکتی درختکاری را با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور آغاز کرده و همچنین علاوه بر برگزاری کمپین «حذف قبض کاغذی» در سال ۱۳۹۶، پروژه کاشت و نگهداری ۱۵هزار اصله نهال در فاصله سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ را با موفقیت ۹۵درصد به اتمام رسانده و به سازمان منابع طبیعی تحویل داده است.

در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۹ نیز ایرانسل با همکاری بنیاد علوی، ۱۲ هزار و ۶۰۰ اصله نهال مثمر، در مناطقی از استان فارس و استان لرستان، در اختیار کشاورزان منطقه قرارداده است تا علاوه بر نتایج مستمر توسعه پایدار و حفظ خاک، به اقتصاد و معیشت خانوارها نیز کمک کرده باشد و روند اجرایی آن همچنان ادامه دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.