استقلال در چه صورت صعود می‌کند؟

دو بازی سرنوشت‌ساز در انتظار مجیدی و شاگردانش

استقلال هنوز شانس خوبی برای صعود از گروه سوم آسیا دارد و به عبارتی همه چیز دست خودش است.

استقلال ایران که شروع بسیار خوبی را در لیگ قهرمانان آسیا داشت و با دو پیروزی پرگل در صدر جدول رده‌بندی گروه C این رقابت‌ها قرار داشت، در دو بازی سخت و رودرروی خود برابر یکی از مدعیان همیشگی صعود این چندساله الدحیل قطر صاحب یک شکست و یک تساوی شد تا بعد از این تیم متمول هشت امتیازی  قطری با 7 امتیاز و تفاضل گل بهتر و بالاتر از الاهلی عربستان و میزبان گروه در رده دوم جدول قرار گیرد.

فرمت صعود این دوره رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا که شرایط را برای تیم‌های دوم جدول به نتایج دیگر گروه‌ها ارتباط داده و تنها سه تیم برتر دیگر گروه‌های پنجگانه به مرحله بعدی رقابت‌ها صعود می‌کنند، باعث شده تا اما و اگرهای زیادی برای تیم‌ها تا اینجای رقابت‌ها به وجود بیاید.

اما استقلال در چه صورت به دور بعدی راه پیدا می‌کند؟

استقلال تیم اول گروه می‌شود؛ در صورتی که الدحیل در دو بازی پیروز نشود و در غیر این‌صورت استقلال در جایگاه دوم قرار می‌گیرد، منتظر سایر نتایج گروه‌های دیگر باقی خواهد ماند.

در صورت کسب سه امتیاز الدحیل کار برای صدرنشینی به تفاضل گل کشیده خواهد شد و استقلال حداقل دومی گروه را خواهد داشت و در صورت کسب 4 و 6 امتیاز الدحیل هم استقلال تیم دوم گروه خواهد شد.

در صورت کسب 6 و 4 امتیاز الدحیل، استقلال می‌تواند با توجه به تفاضل گلش تیم دوم گروه خواهد شد. همچنین در صورت کسب سه امتیاز الدحیل کار برای صدرنشینی به تفاضل گل کشیده خواهد شد و استقلال باز هم با توجه به تفاضل گل خوبش و دیدار رودرروی الدحیل و الاهلی و رد‌وبدل‌شدن گل برای دو تیم می‌تواند در جایگاه دوم جدول قرار گیرد.

نکته مهم این است که استقلال باید امیدوار باشد تا الدحیل با اختلاف گل بالا برابر الشرطه پیروز نشود و با اختلاف بالا برابر الاهلی شکست نخورد تا دومی گروه را داشته باشد.

اگر الدحیل برابر الشرطه پیروز شده باشد، باید امیدوار باشد تا الاهلی را هم شکست دهد تا استقلال با تفاضل گل دوم گروه شود. اگر الدحیل موفق به پیروزی برابر الشرطه نشده باشد، شرایط برای صعود استقلال به‌عنوان تیم دوم با تفاضل گل مهیا خواهد بود.

در صورت کسب دو تساوی برابر نمایندگان عربستان و عراق، استقلال 9 امتیازی خواهد شد و دو شکست الدحیل استقلال را تیم دوم جدول خواهد کرد و آنها باید منتظر نتایج سایر گروه‌ها باشند. همچنین کسب تساوی الدحیل برابر الشرطه و شکست این تیم برابر الاهلی عربستان، تفاضل گل استقلال را در جایگاه دوم جدول قرار خواهد داد.

در صورتی که استقلال 9 امتیازی شود و الاهلی هم در شب آخر رقابت‌ها موفق به پیروزی برابر الدحیل نشود، باز هم استقلال با توجه به تفاضل گل تیم دوم جدول خواهد شد.

در صورت کسب تساوی برابر نماینده عربستان و شکست برابر الشرطه عراق، استقلال باید امیدوار باشد تا الدحیل روز آخر رقابت‌ها نماینده عربستان را شکست دهد و استقلال با تفاضل گل دوم شود و منتظر نتایج سایر گروه‌ها قرار گیرد.

درصورت شکست الدحیل در دو بازی آخر برابر الشرطه و الدحیل باز هم استقلال می‌تواند با تفاضل گل تیم دوم جدول شود.

اگر استقلال مقابل الشرطه به تساوی برسد و مقابل الاهلی شکست بخورد، دو شکست الدحیل استقلال را با تفاضل گل می‌تواند در رتبه دوم جدول جای دهد که احتمال آن خیلی کم است.

پیچیدگی‌های خاص گروه سوم لیگ قهرمانان

پیچیدگی جدول در گروه C این رقابت‌ها تب این تورنمنت را بالا برده است. سه نماینده اسم و رسم‌دار آسیا در دو بازی آینده خود می‌توانند در رتبه‌های اول تا سوم جدول قرار گیرند و سرنوشت گروه در دستان هر سه تیم است. شرایط الدحیل با یک امتیاز اختلاف نسبت به استقلال و الاهلی برای صدرنشینی و صعود به‌عنوان تیم اول بهتر از سایر رقباست و استقلال امیدوار است با گرفتن نتیجه خوب برابر الاهلی منتظر نبرد مستقیم الاهلی و الدحیل در شب آخر رقابت‌ها باشد و بهره لازم را از این نبرد مستقیم ببرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.