در حسرت آن جلسه شیرین و باصفای همیشگی

پیام مقام معظم رهبری به نشست شاعران در «دیدار ماه»

در شب شعر دیدار ماه که شب گذشته در حوزه هنری برگزار شد، متن نامه رهبر انقلاب خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین قمی خوانده شد.

شهروند آنلاین: مقام معظم رهبری در پیامی به برنامه «دیدار ماه» که به‌ منظور بزرگداشت هر ساله دیدار ایشان با شعرا برگزار شد، از دلتنگی‌شان برای این دیدار سخن گفتند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رمضان هر سال شعرای انقلاب اسلامی سعادت دیدار با مقام معظم رهبری را داشتند که متأسفانه امسال به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برپایی این نشست وجود ندارد. حوزه هنری انقلاب اسلامی به‌منظور بزرگداشت این مناسبت که به تعبیری سال تحویل شعر فارسی بود، برنامه‌ تلویزیونی زنده ترتیب داد تا جمع محدودی از شاعران در قالب «دیدار ماه» به یاد دیدارهای هرساله با رهبری شعرخوانی کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) نیز که دیدار با شعرا از جذاب‌ترین نشست‌های سالیانه ایشان است در پیامی به این برنامه دلتنگی خود را از عدم برپایی حضوری آن اعلام کرده‌اند. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم، به جناب آقای قمی بگوئید: فروکاستن جلسه‌ شیرین و باصفای همیشگی به یک دیدار دورادور تصویری، دل مشتاق را که آرام نمی‌کند، هیچ؛ کام انسان را هم به‌نحوی تلخ می‌کند. تقدیر الهی فعلا این است که حقیر از آن دیدار شوق‌انگیز محروم باشم.

می‌توان با نگاه شاعرانه این جور حوادث را ناز دستگاه حکمت الهی شمرد و بر احساس نیاز و اظهار نیاز افزود، یا به قول صائب: نسازد لن‌ترانی- چون کلیم- از طور مأیوسم/ نمک‌پرورده‌ عشقم، زبان ناز می‌دانم. چند نفر از شاعران عزیز هم در نامه به این حقیر، اظهار لطف فراوان کرده و همان درخواست را مطرح کرده‌اند. سلام و تشکر مرا به آنها برسانید و همین پاسخ را بدهید.

«دیدار ماه»، برنامه‌ دیدار شعرا با رهبر معظم انقلاب، به‌دلیل محدودیت‌های بهداشتی سه‌شنبه شب (۷ اردیبهشت‌) در حوزه هنری و در قالب یک برنامه تلویزیونی از ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دوم سیما به صورت مستقیم پخش شد. مقام معظم رهبری در قالب نامه‌ای به حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، پیام مذکور صادر فرمودند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.